TEHDİT

• Dayımın karısına yüklü bir miktar para verdik ve geri vermedi, ben de parayı oğlundan istedim, ona bunun hesabını soracağımı ve hırsız diye hareket içerikli şeyler söyledim, o da bana o sarı kafanı kopartırım dedi. Uzlaştırmacı atandı uzlaşamadık, sonra savcı benimkini 106/1 2.cümle karşı tarafı 106/1 1.cümleden mahkemeye sevk etti. Bu arada dayımın oğlu önceki suçlarından kesinleşmiş 23 ay 95 gün ceza aldı, 8 ay yatacak ve içeride. Duruşmamız 10 ocakta fakat ben hakimden rica ettiö sınavım var diye ifademi önce aldılar. Karşılıklı şikayetlerimizi çektik, benimki otomatik düştü ama karşı taraf sıkıntılı heralde. Hakim bana bakarak dedi ki karşı taraf şikayete bağlı değil sorun olabilir dedi, sonra koridorda onu yakaladım, hakim hanım Tıp okuyorum hiçbir hukuki bilgim yok ben uzlaşmaya gelemedim kaeşı tarafla şu an konuşuyoruz lütfen bir iey yapmayın dedim, hakimde gülerek o zaman uzlaşmanın mahiyetini biliyorum diye kağıt imzalayın bakarız dedi.mahkemeye sundum, mahkeme 10 ocakta, karşı taraf bunlara rağmen ceza alır mı? Hapiste olması onu etkiler mi? Ceza almama durumu da olabilir mi, teşekkür ediyorum.