Cezanın infazı hesaplanması • Bir yakınım 158-1-h maddesinden 90 kere 6 yıla mahkum oldu. Olay tarihi 2011. Yargıtay savcısı bozma mütalaası verdi ancak Yargıtay mahkemesi onadı. Mücadele Anayasa mahkemesinde devam ediyor. Ancak sorum şu olacak:
  Bu cezanın yatarı ne kadardır ve khk 671 den ne şekilde faydalanabiliyor. 3 yıldır cezaevinde. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  Ayrıca 90 kere 90 bin lira para cezasıda verilmiş. Hem de sadece şirket çalışanı olduğu halde. Para cezasında maksimum ödenmesi gereken sınır varmıdır acaba. • 5275 sayılı Ceza İnfaz Kanunu'nun 107/3-e maddesine göre birden fazla süreli hapis cezasına mahkumiyet halinde koşullu salıverilme için cezaevinde geçecek süre 28 yıldır.

  Somut olayınızdaki hükümlüye 671 sayılı KHK uygulandığında sadece koşullu salıverilme tarihinden 2 yıl önce denetimli serbestlik yoluyla tahliye olması gerekir.
  Adli para cezası, tamamen ödenmediği takdirde cezai açıdan 28 yıla dahildir. • Merhaba Baran Bey .
  Ilk mahkememiz şubat ayında eşim şuan tutuklu kapalı cezaevinde .Ilk mahkemede hakim ceza verir mi .tanıklar dinlenecek peki tanıkların gelmeme gibi bir lüksü var mi yada gelmezlerse eşim in tutukluluğu devam eder mi .gelirlerse o gün yani ilk mahkemede ceza verilir mi hüküm giyer mi