UYUŞTURUCU MADDE KULLANMA ve BULUNDURMA SUÇU HK.

• Merhabalar baran bey,

2016 yılında konu başlıklı olay başıma geldi ve o gün bugün dur hayatım alt üst oldu. Bunun ile ilgili yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Özetlemek gerekirse

Yunus ekiplerine arama uygulama sırasında bir miktar uyuşturucu madde yakalattim. Bir kaç saat nezarette geçirdim ve serbest bırakıldım. Epey bir süre sonra ev adresime denetimli serbestlik şube müdürlüğünden yazı geldi ve akabinde amateme tedavi surecim başladı. Bu olayın başından sonuna kadar ne mahkemeye çıktım nede herhangi bir savcının karşısına. Amateme idrar testi için belirtilen süre zarfında hep gittim hiç aksatmadim. Fakat idrar testlerim temiz cikmadigindan dosyayı amatem, denetimli serbestlik bürosuna gönderdi. Büroda bana testin temiz cikmadigindan bizlik kısmı kapattık dosyayi savcılığa gönderdik dedi. Belki 1 senedir ne yazı geldi nede savcı veya hakim karşısına çıktım. Bir süre sonra ilgili mahkeme tarafından bana gerekçeli karar adı altında bir yazı geldi telefon ile arayip ozel kaleminden hakim durdurma kararı aldı bilgisini aldım. Ondan sonra elime bugüne kadar hiç yazı ulaşmadı. Tabi ben merak ettigimden en son aklıma e devlete bakmak geldi. İncelediğimde yargıtay cumhuriyet başsavcılığı kanun yararına bozma adı altında bir dilekçe e devlette rastladım tabi elden yine bana ulaşan bir şey yok. E devletten bu yazıyı takip ettiğimde dosyanın durumu kapalı olarak belirtilmekte ve hala bugün dahil bu zamana kadar ne elden bir yazı geldi nede herhangi bir savcı veya hakim karşısına çıktım. Uykularım kaçıyor belirsizlik yüzünden durumum nedir bana bunun ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim.Umarım durumu anlaşılır bir şekilde aktarabilmisimdir. Ne yapmam gerekir veya durumum nedir ? ( bu arada hiç sabikam falan yok adlı sicilim tertemiz) yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Ama ne olur dönüş yapın allah rızası için teşekkürler ,Saygılarımla

• Hakkınızda öncelikle denetimli serbestlik tedbiri uygulanmış; denetimli serbestlik tedbirine aykırı hareket etmeniz nedeniyle de hakkınızda dava açılmış ve mahkeme tarafından bir "durma kararı" verilmiş; verilen durma kararına karşı büyük ihtimalle savcılık itiraz ve kanun yararına bozma yoluna başvurmuş görünüyorç
    Bulunduğunuz yerde bir avukata vekalet vererek veya bizzat kendiniz mahkeme kalemine giderek tüm dosyanızın bir suretini isteyin. Hayatınızı alt üst edeceğiniz veya mahkemeye girmekten çekineceğiniz bir durum görünmüyor. Dosyanızda yapılan işlemler ve verilen kararların mahiyetini öğrenerek varsa kanun yollarına başvuru hakkınızı kullanabilirsiniz.

• 08.01.2019 tarihinde mahkemem var tam bu yazıyı yazdıktan ertesi gün tebliği geldi. Hapis cezası almaktan çok korkuyorum. Hapis cezası alirmiyim yada almamak için yapmam gereken birşey var mı??? Istanbul atasehirde ikamet ediyorum bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Teşekkürler.

• Mrb avukat bey bnm size bir sorum olcak nolur yanitlarsaniz cok sevinirim

• Bn 20 yasindayim bayanim 34 yasnda 2 yildr aktif icici bi arkmle beraber 11 subat 2018 de esrar takalttk bnde 800 gram onda 900 gram belimzde cikti 4 ay yttk etkn psmnluktan sartli thliye olduk 25 eyllde mhkemem var ne olur sizce tekrar tutuklanirmiyim ne kadr ceza alirim bide o arkadasmla aynimi cezam olur

• 6 yıl 8 ay uyuşturucudan ceza aldım cezam bitti 22 07 2017 de infazım da bitti ancak 2014 yılında emniyet ehliyetimi aldı aynı gün geri verildi daha sonra trafik kontrolünde iptal görünüyor diye tekrar alındı ceza aldığım mahkemeye baş vurdum infazsüresini gösterterdiler ancak yine alamıyorum yıne bir trafik kontrolünde ehliyetimi alabileceğimi söylediler sadece ehliyetimi bulundurmamaktan ceza yazdılar baş vurdum alamadım yardımcı olursanız sevinirim