Küçük Kızıma Yapılan Sözlü Taciz İçin Ne Yapabiliriz?

• İyi günler,
    Alt kat komşumun oğlu sanırım 15 yaşın üstünde, 4,5 yaşındaki kızıma aylardır ağza alınmayacak cinsel içerikli sözler sarf ediyor. (Bu arada alt kat komşumla konuşmuyorum 2 yıldır ve hiç muhattap olmuyorum) Çocuğu uyardım ancak daha artarak devam etti. Annesine söyledim (bir çok sözlü tacize anneside şahit) biliyorum ben uyarıyorum diyor ama nafile çocuk devam... Hatta el kaldırma çakarım döverim gibi sözlerde söylüyor..... son olarak babasına söyledim. ama ailecek normal bir aile olmadıkları için, sürekli küfürlü konuştukları için onlar bu durumun ciddiyetini anlayamadılar. Çocuğum her defasında serhat abi ne dedi yada söylediği küfürü tekrar edip bu nedir diye soruyor bende kötü söz diyorum geçiştiriyorum. bu durum için tavsiyeniz nedir acaba ?

• Tavsiyede bulunmam mümkün değil. Olayın hukuki boyutu hakkında ancak şu şekilde bilgi verebilirim: Yasal olarak cinsel taciz veya istismar suçu ile hakaret ve tehdit suçları oluşmuş olabilir. Savcılığa şikayet başvurusu yapmak yasal hakkınız. Şikayet başvurusu yapmanız halinde savcılık soruşturma açacaktır. Ancak, konuyu bulunduğunuz yerde bir avukatla yüz yüze detaylı konuştuktan sonra bu yola başvurup başvurmayacağınızı kararlaştırınız.