Adli Kontrol Kaldırılması Talebinin mahkemeye ulaştırılmaması

• Adli kontrolün kaldırılması talebiyle yapılan başvuruyu fiilen savcılık kanalıyla gitmek zorunda olduğu bir adliyede 1 aydır talep Sulh ceza hakimliğine ulaştırılmıyor. Bu konuda nasıl bir yol izlenebilir. Savcı ve katipleri sürekli dosyanız masada bakılacak diyerek geçiştiriyorlar. Bildiğim kadarıyla mütalaa yazmasalar da göndermek zorundalar. Şimdi de adli tatile çıkmışlar.

• Adli kontrolün kaldırılması talebi, sizin açınızdan hayati önemde bir iş olmasına rağmen, savcılık tarafından basit bir işlem olarak değerlendiriliyor. Maalesef Türkiye'deki yargı uygulamasında, hakim- savcılar işleri kendi bakış açılarına göre önem sırasına göre yürütmektedir. Öncelikli tavsiyem, ilgili savcının bağlı olduğu başsavcılığa bir dilekçe vererek dosyanızın derhal mütalaa beyanıyla sulh ceza hakimliği kalemine gönderilmesini isteyiniz. Bu mümkün olmazsa sürece katılan herkesi HSK'ya şikayet ediniz.

• Merhabalar aynı dosya ve suçtan yargılandığım arkadaşımla bana il sınırlarını terk etmeme yasağı konuldu . İlerleyen zamanlarda da elektromik kelepçe takılıcak dedi.Adliyeye gittiğimizde bana takılmıcak ama arkadaşıma takılıcak denildi. Arkadaşıma yarın takılıcak ama bana takılmıyor. Ve benimle aynı suçtan yargılanıpda benim serbest onun hür olmaması zoruma gittiği için herhangi bi başvuruda bulunsam bende kaldırılmış kararı tekrardan işleme sokup bende taktırabilirmiyim teşekkürler