Aylık Tutukluluk İncelemesi Ara mahkemede tahliye mümkün mü?

• Merhaba benim nişanlım iftiradan şuan metriste yatıyo 2 aydır kahvede çaycıyla kavga etti çaycı ilkten yalan ifade verdi sonradan doğruları anlatı şikayetini çekti kahvede kavga ederlerken cama düştüler dükkanın camını kırdılar dükkan Sahibi bambaşka yalan ifade verdi ve çarşamba günü görüntülü mahkeme var sizce sahibi de şikayeti geri çekse çıkar mı asıl mahkemesini ekime verdiler @14ağırceza da görülüyo

• Ara mahkeme olarak nitelendirdiğiniz tutukluluk incelemesidir. Ceza davasına bakan mahkeme belli aralıklarla tutuklu kişinin tutukluluğunun devam edip etmeyeceğiniz gözden geçirmek zorundadır. Mahkemeler tutukluluk incelemesini oldukça basit bir şekilde çoğu zaman dosyayı dahi incelemeden tutanak tutarak yapmaktadır. Suçsuzluğu ispatlayan olağanüstü bir durum olmadıkça, genellikle ifade değişikliklerine dayanarak tutukluluk incelemesinde tahliye kararı verilmemektedir. Mahkemeler dosyadaki ifade değişikliklerini duruşmada değerlendirerek tutukluluk hakkında karar verme eğilimindedir.

• Mrb Benim Eşim silahlı yaralamaya karişti suan içeride ama tüfekte kendisinin parmak izi ve barut izi çıkmadı yanlız karşı taraftan bir çocuk vuruldu bileginde bacaktan yanındaki arkadaşı vurmus ama eşimin vurduğunu söylüyorlar ve bir kamera kaydi bile yok çeken hem arkadaşından hemde benim eşim den şikayetçi oldular sonucu ne olur iki aydır eşim ceza evindeve benim üstüme olan bir araba var ortada onuda eşim kullanıyordu onu da vurulan çocuğun ailesi paramparça etmişler iki aydır ara mahkeme oluyor bu nisanda ilk mahkeme belli olurmu yoksa ara mahkemede adlı kontrol şartıyla serbest kalirmi