Tck 191 denetimli serbestlik ve Yurtdışı Yasağı

• Merhabalar ben tck 191 maddesi gereğince denetimli serbestlik kararına tabi tutuldum şuan 3 kere vermem gereken idrar testlerinin 2 sini verdim 1 ağustosta 3. Teste gidicem ve denetimli serbestlik bürosundan verdikleri kağıtta testler bittikten sonra 17 ağustos tarihinde denetimli serbestlik bürosuna gitmem gerektiği yazıyor benim 2 ağutosta 1 haftalığına yurt dışına KKTC ye gerekiyor hakkımda yurt dışı çıkış yasağı varmıdır? Bunu nereden öğrenebilirim iyi çalışmalar cevabınız için teşekkürler.

• TCK m.191 gereği uygulanan denetimli serbestlik tedbiri nedeniyle yurtdışı yasağı olmaz. Yurtdışı yasağı için ayrıca mahkemeden karar alınması gerekir. Uygulamada bu gibi durumlarda denetimli serbestlik uygulanan kişilere yurtdışı yasağı konulmamaktadır. Ancak, savcılık soruşturma dosyasına bakarak böyle bir yasak olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

• Merhabalar ben tck 191 maddesi gereğince denetimli serbestlik kararına tabi tutuldum kullandığım kimyasal uyuşturucuların bağımlılığı yüksek derecede olduğu için bırakmakta zorluk cektim ve bu maddelerin krizlerini bypas etmek için evimin catısına 1 kök hint keneviri yetiştirdim ve yakalandım 1 yıllık denetimli serbestlik süresinin 4. ayındayım yakalanalı 3 gün oldu savcılık makamınca serbest bırakıldım ve şimdi hakkımda nasıl bir karar cıkar? nereden öğrenebilirim iyi çalışmalar cevabınız için teşekkürler.