Lütfen yardımcı olur musnuz

• Efendim ben imamlik yapiyorum 2014 te ogrenciyken bir hata işledim ve devlet bana denetimli serbestlik verdi 2016 ta dosya kapandı ben kpss ve dhbt sınavlarına girdim kazandım yapılan güvenlik soruşturmasında olumsuz geldi ben yürütme durdurma karaari için mahkemeye başvurdum ara karar ve ve mahkeme sonucu olumsuz geldi dosyam Ankara bölge idare mahkemesine gitti orası beni haklı buldu ve göreve başlattı 2019 Kasım ayında bu 2020 Ocak ayında e devlete girdiğimde bir dava daha açılmış ama Ankara 1.dava dairesi yazıyor davaci yine benim davalı diyanet işleri başkanlığı yazıyor fakat farklı olarak (itiraz) şeklinde benim sorum şu olucak bölge idare mahkemesinin karari iptal olur mu benim görevim tekrar iptal edilir mi oraya gitmesinin sebebi ve hükmü nedir benim atamam olduktan 16 ay sonra iste Ankara bölge idaremahkeme kararıyla başladım aradan 1 bucuk ay sonra iste bir dosya açılmış verilen karara itiraz mi makalenizi okudum yoksa ilk atamama onay vermeyen mahkemenin kararını kaldırması için mi açılmış şimdiden çok teşekkür ederim efendim