Örgüt üyeliği suçu ve denetimli serbestlik • Merhabalar
  Bizlere bu imkanı verdiğiniz için çok teşekkür ederiz.Hemen sorumu sormak istiyorum.Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmış bir hükümlü 4 yıl 2 ay ceza alıp 17 ay kapalı cezaevinde yatıp açık kuruma ayrıldı.1 aydır açık cezaevinde.en erken ne zaman denetimli serbestliğe ayrılabilir? Açık kurumda 6 ay bekleme zorunluluğu kaldırıldı 2020 sonuna kadar.acil yardım lütfen 🙏🏻 • Koşullu salıverilmelerine bir yıl kala açık ceza infaz kurumuna ayrılma hakkını kazanan hükümlüler, hapis cezasının denetimli serbestlik uygulanarak infazı usulünden en fazla 6 ay süreyle yararlanırlar. (5275 sayılı Ceza İnfaz Kanunu Geçici Madde 3, f.2).

  Ancak, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanıldığı için Açık Cezaevine Geçme Yönetmeliği'nin 6/2-c maddesi gereği koşullu salıverilmeye yaklaşık 20 ay kala açık cezaevine geçmiş bulunuyor. Açık cezaevinde 8 ay daha kaldıktan sonra denetimli serbestlik uygulamasından yararlanabilir. • 2 yıl 1 ay ceza alan kişinin 4 gün gözaltı süresi de hesaba katıldığında 6 ay 21 gün cezaevinde kalması gerekirken(etkin pismanlik var) cezaevi muddetnamayi neden 8 ay 10 güne cikarir ? • Yuksek güvenlikli cik.larında tüm cezanın 1/3 infaz edilmediği sürece tahliye,acikcezaevine ayrılamaz diye madde var.2 yıl 1 ay unda 1/3 de o tarihe denk geliyor • Ve bu durumda hükümlü denetimli serbestlikten 10 ay yararlanabilir ve bu kanunen haksızlıktır. Bu durumda ne yapmak gerekir • Ve bu durumda hükümlü denetimli serbestlikten 10 ay yararlanabilir ve bu kanunen haksızlıktır. Bu durumda ne yapmak gerekir • Merhaba Baran Bey .
  Ilk mahkememiz şubat ayında eşim şuan tutuklu kapalı cezaevinde .Ilk mahkemede hakim ceza verir mi .tanıklar dinlenecek peki tanıkların gelmeme gibi bir lüksü var mi yada gelmezlerse eşim in tutukluluğu devam eder mi .gelirlerse o gün yani ilk mahkemede ceza verilir mi hüküm giyer mi