Üvey kardeşler arası mal paylaşımı

• Merhabalar. Benim annem ve babamın ikinci evlilikleri. Ben tek çocuğum ikisinin de ilk eşlerinden 5 er tane çocukları şuan. Şuanda hala beraber evliler. Diğer tüm üvey kardeşlerim de evli bir tek ben bekarım. Babamın bir tane evi var. Tapusunu benim üzerime yapmak istiyorlar tek çocuk olduğum için. Babam eğer tapuyu ben alırsam ve ben ölürsem üvey evi satar ve anneni evden çıkarırlar diyor. Annemde eğer tapuyu ben alırsam ve ben ölürsem üvey kardeşlerin evi satar ve babanı evden çıkarırlar diyor. Bu durumda ikisininde tek öz çocuğu olarak evi bana vermeyi istiyorlar. Şimdi burada iki sorum olacak:
    1-) eğer ki ben tapuyu almak istersem bu süreci nasıl yürütmeliyim? İlerde bana dava açıp bunu elimden alma hakları var mı?
    2-) Aslında tapuyu alma taraftarı değilim. Çünkü ciddi ne kadar dünyalik düşünsekte işin bir de ahiret boyutu var kul hakkından korkarım. Ama hem annemi hemde babamı garantiye de almak zorundayım. Bu işlemi bir vasiyetname ile halledebilir miyim? Ikiside ölene kadar evin hiçbir şekilde satılmaması için?
    Şimdiden teşekkürler...