Kaçakçılık

• kalın yazıMerhaba avukat Bey, ben 2013 yılında 2 yıl 6 ay 85 karton sigara cəzası aldım. Dosyam o tarihten bu yana yargıtay da sonuçlanmadı ve bekliyor. O tarihte gümrüklenmiş değeri 5800 TL idi. Bu dosyayla ilgili yeni gelen düzenleme ile birlikte herhangi bir işlem Varmı yasada yatirgıtayda ki dosyaların paranın iki katını ödwmesi halinde kararı bozarak ilk yerel mahkemeye gonderılecek diye bir ibare var bu konuyla ilgili ne yapabilirim. Ne gibi öneriniz olur. Nereye başvurup, hangi işlemi yaptırabilirim.

• Merhaba kardeşim, bende aynı durumdayım 2014 yılında 2 yıl 6 ay ceza aldım. Yargıtay Cumhuriyet başsavcılığı aşamasındaki dosyalar mahkemeye gönderilecek ibaresi var benim dosyam o aşamayı geçti. Şuan 19. Ceza dairesinde arşivde. Bizim durumumuzda olanlar için ne olacağı belli değil. Şuan hemen yatırıp beklemek mi gerek yoksa Yargıtay tüm dosyaları bozacak mı muamma.

Birde benim dosyam da gümrük değeri 11.000 TL bunun 2 katımı olacak yoksa bugüne göre mi hesap yapacaklar acaba. Bugüne göre hesap yaparlarsa çok yükselir rakam. İrtibatta kalalım bilgi alırsak paylaşırız birbirimize gelişmeyi. Biran önce parayı yatırıp HAGB almak istiyorum bu işten kurtulmak istiyorum. Amacım suçun sicilime islememesi.

• Merhaba forumda özel mesaj atma şansımız yok anladığım kadarıyla. Bilgi paylaşımı için sizinle nasıl iletişime geçebilirim ?

• @unsalmusti, içinde söyledi: Kaçakçılık

kalın yazıMerhaba avukat Bey, ben 2013 yılında 2 yıl 6 ay 85 karton sigara cəzası aldım. Dosyam o tarihten bu yana yargıtay da sonuçlanmadı ve bekliyor. O tarihte gümrüklenmiş değeri 5800 TL idi. Bu dosyayla ilgili yeni gelen düzenleme ile birlikte herhangi bir işlem Varmı yasada yatirgıtayda ki dosyaların paranın iki katını ödwmesi halinde kararı bozarak ilk yerel mahkemeye gonderılecek diye bir ibare var bu konuyla ilgili ne yapabilirim. Ne gibi öneriniz olur. Nereye başvurup, hangi işlemi yaptırabilirim.

Bir mail adresi paylaşırsanız irtibatta kalalım bilgi paylaşımı yaparız hocam.