Çekişmeli boşanma davası ve kasten yağma

• Öncelikle böyle bir hizmet için tşk.ederim sizlere.Ben yaklaşık bir ay önce eşimle tartıştım eşimi darp ettim kendisi darp raporu aldı.(darp raporu alan erkek)daha sonra eşim annesinin evinde yaşamaya başladı bu olaydan 4 gün sonrada annemle beraber eşimin iş yerini bastık,annem eşimi darp ederken bende ortalığı dağıttım ve ortada duran telefonu alarak annemle oradan uzaklaştım.Telefonu almamdaki sebep eşimin beni aldattığını ispatlamaktı.Telefondaki ses kayıtları vatsap mesajları resimler bunu doğruladı.Şimdi ben dava açsam bunları delil olarak sunabilir miyim o kadınada zarar verebilir miyim.Bu olay polis tutanaklarında var telefonuda polisler eşime geri verdiAyrıca eşimde yağma suçu var deyip şikayetçi olduğu taktirde ben ve annem cezalı duruma düşer miyiz.o kadınında kimlik bilgileri elimde yaşadığı yeri ve ailesini araştırıp buldum annesini arayıp kızınız böyle böyle biri diyerek taciz ettim kadının kimlik bilgilerini almam suç mu kadın bana bununla alakalı dava açma hakkı var mı