Paylı Parsel Olmamasına Rağmen Dava Açıldı

• Merhaba Avukat bey. Paylı olmayan bir parseli karşılıklı anlaşarak 22/11/2019 tarihinde almış bulunmaktayız. Ancak 05/12/2019 tarihinde bu alınan parselin sınır komşusu bize dava açmıştır. Satışın iptalini istemektedir. Şimdi konu satan kişi ilk olarak bize dava açan kişiye alması için teklifte bulundu. Ancak o kişi değerinin altında bir fiyat verdiği için satıcı o kişiye satmamış ve bu durumda biz talip olduktan sonra biz aldık. Öyle bir durumda var dava açan kişi yani sınırdaş bizim satın aldığımız parseli kullanmakta ve işgal etmektedir. Biz kendisine noter aracılığı ile boşaltması için ihtarname yolladık. Şuan bize açılan bu dava nasıl bir seyir izler? Benim bu dava sonucunda neleri talep etme hakkım doğuyor? Sizin ender bilginiz ve ön görünüz benim için önemlidir. ilginiz için teşekkür ediyorum. İYİ GÜNLER DİLİYORUM..
    NOT: PARSELİ SATAN KİŞİ SATIŞ İŞLEMİ YAPILMADAN DAVA AÇAN KİŞİYE SÖZLÜ BİR ŞEKİLDE ARAZİYİ BOŞALTMASINI İSTEMİŞ VE İLK OLARAK ONA SATMA TEKLİFİNİ YAPTIĞINA DAİR ŞAHİT OLACAĞINI BANA İLETTİ.