Adli Sicil Kaydının Silinmesi

• Adli sicil kaydının silinmesi ise çeşitli sürelere ve şartlara bağlıdır. Buna göre:
    a) Cezanın veya güvenlik tedbirinin infazının tamamlanması,
    b) Ceza mahkûmiyetini bütün sonuçlarıyla ortadan kaldıran şikayetten vazgeçme veya etkin pişmanlık,
    c) Ceza zamanaşımının dolması,
    d) Genel af,

Hallerinde adli sicil, Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğünce silinerek, adli sicil arşiv kaydına alınır. Adli sicil arşiv kaydına alınan bilgilerin silinmesi için 5 yıl sürenin geçmesi gerekmektedir. İstisnai bazı durumlar bulunmaktadır. Detaylı bilgi için Tahancı Hukuk Bürosu avukatlarından hukuki yardım ve danışmanlık alınız.

Benim 3 yıl, 1 ay, 15 günlük cezamın hak ederek tahliye tarihi 12 ağustos 2019 bitti. Savcılıktan ceza infaz edildi fişi aldım. Adli Sicil ve İstatikleri müdürlüğüne bir adet kimlik fotokopyası, bir adet sicil kaydı bir adet dilekçe ile APS ile posta ile adlicilin silinmesi için baş vurdum. Fakat halen silinmedi. İkinci kez dilekçe yazdım, halen silinmedi. Bir cevapta yazılmadı. Telefon açtım bir bilgi vermediler.

Benim sicil kaydım neden silinmez? Yukarıdaki kanuna göre cezanın infazından sonra silinerek arşive alınır. Başka hiç suçum cezam yok. Trafik para cezası hariç. Hiç dosyam yok. Şimdi ne yapmalıyım?
    Bilen eden var mı? Teşekürler.