İltihaplı diş çekimi sonrası enfeksiyon

• Özel bir klinikte diş ağrımdan dolayı göstermek için gittiğim dişçiye 20 lik dişimin ağrı yaptığı çekilmesi mi gerekiyor yoksa beklemelimiyiz diye sormam neticesinde bi röntgen çekelim dendi çekildik geldik hipertansiyon hastası ve tek böbrek olduğumu söylediğim halde çekim olursa antibiyotik kullanacakmıyım diye sordum eğer kullanacaksam hafif bir şey ler ile işimizi çözebilirmiyiz dedim. Dişimin iltihaplı olduğunu söyledim ve röntgen de bu açık şekilde gözükmekteydi. Hekim m-y isimli şahıs çekimi yapabileceğini bir problem olmayacağını eğer ihtiyaç olursa 2 gün sonra gel sana bir antibiyotik yazarız şeklinde cevabı oldu. Diş çekildi hekim iltihabıda birlikte aldığını söyledi ağzım komple iltihaplı kan oldu tükürmek istediğimi söylediğimde yutmamı bir problem olmayacağını söyleyerek kaba tükürmeme müsade etmedi. Neticesinde kan yüksek değerde enfeksiyon kaptı saatler sonra acile zor yetiştik acil antibiyotik tedavisi verdi kandaki normal referans değer 5 olması gerekirken 98 olmuştu. Halsizlik ishal yüksek ateş ile günlerce mücadele ettim. Enfeksiyon hasralıkları doktoru serum tedavisi verdi 7 gün boyunca damar yolu açılarak serum uygulandı her gün ayrıca antibiyotik kullandım. Değerler 8.gün normale döndü karaciğerde antibiyotiklerden dolayı bi yıpranma söz konusu olduğu söylendi ama düzeleceği söylendi. Ben bu süreçte 9 gün işe gidemedim ve problemler yaşadım. Maddi ve manevi tazminat davası açmak istiyorum. Savcıya ifade verdim sağlık başkanlığına şikayet ettim. Emniyete ifade verip kan sonuçlarımı da teslim edip ayrıldım. Hakkımı nasıl arayacağım. Ödenen ilaç masrafları taksi hastaneye gidiş geliş iş kaybı ve sağlığıma verdiği zarardan dolayı haklarımı nasıl talep edebilirim.