İdari dava dilekcesi

• Selamlar,
    Ankara idare mahkemesine basvuru yapmam gerekiyor basvuruyu ise İstanbul' dan yapacagim sorumsa su yardimci olursaniz cok sevinirim; İstanbul ve Ankara da Bolge idare Mahkemeleri mevcut ben dilekcemin basliginda Ankara Bolge İdare Mahkemesi' ne iletilmek uzere İstanbul Bolge İdare Mahkemesi'ne diyerek basvuruda bulunabilirmiyim. Yani 1.2.... idare mahkemesi diye bir ozelleme yapmak gereklimidir?

• istanbul nöbetçi idaresi başkanlığına
    Ankara İdare Mankemesine gönderilmek üzere başlık atarsınız

• Ustad bu nobetci ibaresi mutlaka eklenmelimidir? Bu nobetci mantigini hic anlamadim ben. İnternetten arastirdim nobetci mahkemeler acil durumlara hafta sonlari bakan mahkemelermis ama bu tarz dilekcelerde orneklerde hep nobetci ibaresi ekliyorlar. Bilginiz varsa bir aciklik getirebilirmisiniz lutfen.

• nöbetçi kelimesi hangi mahkemeye dosyanın düşeceğini sistem belirliyor o yüzden başlıkta böyle olmalı sen 1.idare mahkemesi yazamassın mahkeme tayini hakkımız olmadığı için o yüzden başlık ölye olmalı mahkeme tayini yapılınca daha sondaki dilekçelerinde onu kullanırsın örneğin"Ankara 2.İdare Mahkemesi Başkanlığına"

• Cok teşekkürler,