Mütemadi Disipli Suçu ve Zamanaşımı.

• Kaçakçılık yapmak ve kaçakçilarla ilişki kurmak sucundan yuksek disiplin kurulunca meslekten çıkarıldım. C.savciligi KYOK verdi. Kaçakçilarla ilişki kurmak mütemadi bir suc mudur. Amir bu suçu ğrendikten yaklaşık 1.5 yıl sonra disiplin soruşturması başlatabilir mı? Suc tarihi Aralık 2014 Amirin öğrenme tarihi Temmuz 2015 Disiplin soruşturmasının başlama tarihi ocak 2017.

• Idare mahkemesi zaman aşımı gerekçesi ile idarenin işlemini iptal etti ancak bölge idare mahkemesi idarenin mütemadi suc itirazını kabul etti. Suçla ilgili ifade haricinde hiç bir somut delil yok. Savcı sahsim ve diğer şahıslar hakkinda KYOK verdi. Dava danistay da. Bu suçu işlediğim varsayilsa ve mutemadi suc kapsaminda olsa bile amir disiplinsizliği öğrendiğinde 6 ay içinde disiplin soruşturmasına başlaması gerekmez miydi?

• bölge idare mahkemesinin mütemadi suça ilişkin kararını bana gönderebilir misiniz? ya da buradan paylaşır mısınız? çok acil

• bölge idare mahkemesi kararını paylaşabilir misiniz ? acil bana da lazım da.