Nafaka ödemesi ve borç hakkın da !

• Merhaba,ben 2004 yılında eşimden 2 çocuğuma 250 şer TL nafaka ödeyeceğimi ve evlilik süresi için de alınmış olan banka kredili evi %80 i ödenmiş olarak protokol karşılığı eski eşime ve çocuklarıma bıraktım.Fakat eşim beni aldattığı ve gururuma yediremediğim için ödemeleri onun hesabına yapmayıp onun yerine çocuklarımın tüm ihtiyaçlarını (okul,giyim,kurs,dershane vs) karşıladım eski eşim de buna 7 sene boyunca karşı çıkmadı.Ben tekrar 2007 de evlenip 2011 de çocuğum olunca çılgına döndü ve nafaka davası açtı.İstanbul da yanı başında adliye varken İstanbul un diğer bir ucunda ki adliye de dava açıldı karşı tarafın avukatı vardı benim durumum müsait olmadığı için kendi kendimi savundum fakat organize bir şeyler olduğunu hakimin bana karşı olan tavırların dan anlamıştım,neredeyse hiç bir makbuzlu ödemeyi borca mahsup olarak kabul etmedi çocuklarımın şahitliğini de reddetti,belge getirmek için süre istedim mahkemeyi uzatmak istediğimi,bağırıp çağırarak reddetti çok açık ve net taraflı bir yönetim gösterdi ve her şey aleyhime sonuçlandı,40 binTL gibi borç çıktı ve ödeyemeyeceğim için ardın dan ceza davası açıldı ve Allah tan emekli maaşım vardı ve aylık kesinti yapılarak ödeme için dilekçe verdim ve hapis cezasın dan kurtuldum.Şu an çocuklarım 30 ve 24 yaşın da ve boşanalı 15 sene oldu. 5 yıl boyunca emekli maaşımdan nafaka borcu kesildi 53 bin TL ödedim,tam bitti derken karşı taraf, tahsil harcı,vekalet ücreti ve faiz ekleyerek 35 bin TL civarı borcuma ilave oldu ve yeni borç 50 bin TL oldu.

İcra dairesi müdür yardımcısı bu borcumun yine aylık olarak emekli maaşım dan kesilmesi durumda veya tek ödemeyle kapatılmadığı zaman borç bitimin de yine faiz ve diğer ilaveler yapılınca borç yine artacak,katlanarak devam edecek ve bitmeyecek dedi.Sizler den öğrenmek istediğim şu ; Burada bir hak ihlali var mı ? Benim bakmam gereken okuyan bir kızım ve eşim var,tek gelirim emekli maaşım.Böyle bitmeyen ömür boyu devam edecek bir borç şekli olur mu? Bu durum karşısın da hukuki olarak ne yapabilirim? Anayasa mahkemesine gidebilir miyim? Hatta insan haklarına mahkemesine kadar götürmek istiyorum.Elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum.Yardımlarınız için şimdi den teşekkür ederim.