ötv cezası hakkında yardım istiyorum.

• babamdan kalan engelli aracının devrinde, diğer varislerden feragatname alarak adıma devir işlemleri 13.04.2015 tarihinde kanunlara uygun olarak tamamlandı fakat, vergi dairesi 2018 yılında gönderdiği yazıya istinaden 01.05.205 tarihinde yürürlüğe giren tebliğe istinaden ( taşıtın değeri ve diğer malların değerinin mütenasip olması) devirle alakalı tarafıma veraset ve intikal beyanında araçın değeri ile kalan diğer gayrimenkullerin değeri eşit olmadığı için ötv+kdv ve veraset vergisi çıkartmıştır. bunla ilgili özelge istedim tahminimce cevaplamayacaklar. bunla alakalı vergi dairesinden durumun düzeltilmesi için dilekçe gönderdim, ama 20 günden az bir zaman kaldığı için cevaplamayacaklar yada cevaplasalar bile benim af kanunundan (7143 sayılı) faydalanmam için dilekçemin iptalini isteyecekler, af kanunundan faydalandım diyelim, sonra dilekçeme cevap geldi olumsuz oldu, maliye bakanlığına şikayet yoluyla müracaat etsem af kanunundan faydalandığım hakkım kaybolurmu? ben dava açmak istemiyorum, hem maliyetli hem uzun bi süreç, olaki kaybedersem cezası ağır olacak altından kalkamıcam, hakkımı aramak istiyorum ama 1 aylık süre içerisine mükellefleri sıkıştırmışlar neye elimizi atsak elimizde kalıyor. bana bir yol gösterebilirmisiniz?