Nikahtan bir hafta sonra terkedildim ve bir gün sonra aldatildigimi ögrendim cekismeli bosanma davasi actim bu süreçle alakali sorularimi size yönlendirdim?

• Merhabalar.Ben nişanlimla farkli sehirlerde bulunmaktaydim.Nişandan sora nikahim oldu ve benim düğünüm olmadan yani nikahtan bir hafta sonra terkedildim.Bunun üzerine iki gün sonra ise aldatıldigimi ögrendim.Ve eşimin aldattigi kişi bana facebook uzerinden ulaşti ve birsürü mesajlar ve ekran görüntüleri ve fotograflar gönderdi hepside tarihli bir şekilde..Bunun uzerine ben çekişmeli boşanma davasi açtim 100 bin tl lik tazminat istedim. Size sorum ise şu. Karsi taraf ekran görüntülerinin fotograflarin hepsinin birer yalan oldugunu ve gerceklik payi olmadigini soyledi uzerine bana maddi manevi tazminat acti.Bunun mahkemede bir yeri var midir?Sonucta hersey benim elime geldi ve gururum zedelendi.Henuz ayni evin icine dahi girmeden suan bosanma sürecine katlanmak zorunda birakildim.Ve bosu bosuna ismim dul olarak kalacak.Bu hakimin taktirinde bir manevi çöküş olarak görülür mü? Ve düğünde takilacak olan altinlarin fotografi ve kuyumcunun verdigi kartvizit bende mevcut.altinlarin gramaj degerleri ve ne kadar oldugu hersey yazili.ben calistigim icin ve farkli sehirlerde oldugumuz icin altin alirken bana video atmislardi ve fotograf.bunlar elimde mevcut.mahkemede bunlarida istedim.karsi taraf hic alinmadi diye göstermis bunlarida..ayni zamanda imam nikahindan kalma mehir belgesi var benim esimin ve taniklarin imzasi var bu da benim hakkimmidir? Ön durusmadan sonra ilk tarihi attilar fakat 9 ay gecti toplam olarak. Bu dava cok uzun sürer mi ?ortalama ne zaman sonuclanir? Ve beni aldattigi kadinla birlikte yasamasi ayni evde kalmalari ask dolu mesajlar icerikler mevcut.cok asiri samimi olmasada sarilmis fotograflari var.ve benim nişanimdan önce birliktelikleri baslamis ve onada yalanlar soylemis.kadinin bana dedigine gore benim esimden cocuk düşürmüş. Hakim bunlari göze alarak hemen sonuclandirir mi mahkemeyi?tesekkur ederim simdiden.