ACİL !!! YOL KESME , DARP , TEHDİT.

• Merhaba.2 yıl önce dedemden kalan miras yüzünden halalarımın eşleri ve çocukları tarafından yolum kesildi.Ellerinde bulunan demir levye ve ağaçlarla beni darp ettiler.Yolumu kesen 6 şahsın hepsinin elinde demir levye ve ağaç vardı ve hepside beni darp etti.Kamera kayıtlarında mevcut.Vatandaşların ayırması ile olay son buldu.Olayı bizzat gören şahit ve kamera kayıtlarıda dosyada mevcut.Yaklaşık 2 yıl sonra iddianame hazırlanarak asliye ceza mahkemesinde yargılama başladı.Ben müşteki karşı taraf ise sanık olarak katılacak duruşmaya.Sizlerden öğrenmek istediğim.
    1-Olayda şahıslar 6 kişi olmasına rağmen savcı iddianamede 2 kişi için kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vermiş.Bu 2 şahsında yargılanması için ne yapabilirim ? Çünkü tanık ifadesinde ve görüntülerde bu 2 şahısta var.
    2-Sanık olarak yargılanan 2 şahsın daha önceden başka davalardan aldıkları denetimli serbestlik ve hükmün açıklanmasının geri bırakılması var.Bizim yargılamada bunların etkisi ne olur ?
    3-Sanık olarak yargılanacak olan diğer 2 şahsın adli sicil kaydı temiz.Ancak ikiside memur.Ceza almaları halinde memurluklarına birşey olurmu.(İhraç,Açığa alınma v.b)
    4-Tüm dosya kapsamına göre sanık olarak yargılanacak bu 4 şahıs nasıl ve ne kadar ceza alırlar.
    Şimdiden teşekkürler.Kolay gelsin.Saygılarımla.