Yaralamalı trafik kazası tazminat davası

• Hocam Merhaba, trafik kazası geçirdim kırmızı ışığı farketmeden ticari bir araca çarptım. Trafik tutanağında % 100 kusurlu benim. Çarptığı araçta arka koltuktaki bayan yolcu, mide bulantısından dolayı 24 saat altında müşahedede kaldı. Herhangi bir yaranmaları vs. yoktu.bu bayan benden şikayetçi olmuş.uzlaşmacı beni aradı 100.000 lira tazminat istiyormuş, 20.000 TL yi kabul ediyormuş. Yarın mahkememiz var. Bu konuda hiç bilgim yok. Burada Trafik sigortası muhatap olmuyor mu. Mahkemede nasıl sonuçlar olabilir. Teşekkür ederim

• Trafik sigortanız karşı tarafın maddi zararını poliçe limitleri dahilinde karşılayacaktır.

Ancak olay nedeniyle karşı tarafın talep edebileceği manevi tazminat sigorta tarafından karşılanmaz. Manevi tazminatı siz karşılamak zorundasınız.

Ceza yargılamalarındaki uzlaşma müessesi ise, kendine özgü bir kurumdur. Uzlaşmaya tabi suçlarda tarafların uzlaşması halinde dava açılmamakta veya açılmış dava düşmektedir. Uzlaşma şartlarını taraflar özgür iradeleriyle belirleyebilirler.

Somut durumunuzda ceza davası nedeniyle cezalandırılacağınız anlaşılıyor, hükmedilen hapis cezasının adli para cezası seçenek yaptırımına çevrilmesi veya ertelenmesi veya hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilmesi de mümkündür.

• @samet-ocak55, içinde söyledi: Yaralamalı trafik kazası tazminat davası

Hocam Merhaba, trafik kazası geçirdim kırmızı ışığı farketmeden ticari bir araca çarptım. Trafik tutanağında % 100 kusurlu benim. Çarptığı araçta arka koltuktaki bayan yolcu, mide bulantısından dolayı 24 saat altında müşahedede kaldı. Herhangi bir yaranmaları vs. yoktu.bu bayan benden şikayetçi olmuş.uzlaşmacı beni aradı 100.000 lira tazminat istiyormuş, 20.000 TL yi kabul ediyormuş. Yarın mahkememiz var. Bu konuda hiç bilgim yok. Burada Trafik sigortası muhatap olmuyor mu. Mahkemede nasıl sonuçlar olabilir. Teşekkür ederim

Öncelikle gecmiş olsun bu türlü davalarda 100.000 tl gibi miktar söz konusu değildir manavi tazminatin 2018 uyğun görülüşü 10.000 tl uyğun görülmüştür sayğılarımla *

• İtalik yazı*