Hagb ve adli sicil kaydı ve arşiv kayıtlı adli sicil kaydı

• Efendim uzun zamandır sizleri takip ediyorum hem youtube hem sitenizden ,
    hagb verilen bir kişinin e devletten çıkardığı özel ve resmi kurumlar için adli sicil kaydı ve arşiv kayıtlı adli sicil kaydı yoktur mu gözükecektir ? İnternette kimisi arşiv kaydım var kimisi yok demektedir. Sizlerde sadece mahkeme hakim ve savcının görebileceği bir sisteme kaydedilir yazmışssınız ? Şimdiden teşekkürler.

• Slm baran bey.. Kımseden net bir cevap alamadım.. Umarım yazımı gorur cevap verirsiniz.. Ben sehıt ortaokul muduru evladıyım..bubdan 1 sene once iş istıhdamı için basvuruda bulundum..aile sosyal polıtıkalar bakanlığı guvenlık sorusturması bıttıgınkten sonra işlemlerını baslancak dedıler..3 ay sonra aradılar hayırlı olsun turizm bakanlıgına atandınız dedıler.. 10 gun sonrada Ankara personel baskanlığından aradılar aynı evrakları istedıler.. 3 ay sonrada olumsuz cevabı geldı. Sebebıde bundan 10 sene once dvd vcd eletronık uzerıne dukkanım vardı..ozamanlar korsan fılmler heryerde satılıyordu bende satıyordum.. Bu yuzden bırkac kez ceza yedım..bazıları paraya cevrıldı odedım.. 1 tanesı denetimli serbestlikten bıraktı.. Bırdahada yapmadım.. Cezaların bir tanesi 1 yılın ustunde oldugu için memur olamıyormusum..Ve mahkeme hukmun geriye bırakılması yanı memnu haklarımı alamıyormusum.. Oyle bır madde koymuş anladığım kadarıyla..bende Aile sosyal polıtıkalar bakanlığını aradım durumu anlattım. Onlardada sizi sürekli işçi olarak atayalım tekrar başvuru yapın dediler..yaptım saglık bakanlığı na atandım..2 hafta sonra aradıgımda personel başkanlığını.. dosyanız hukuk burosunda olumlu olumsuz cevap beklıyoruz dediler. ve 1 hafta sonrada olumlu cevap gelmiş.. 2.5 ay once istanbul il müdürlüğünden aradılar resım diploma ve mal beyanı istedıler verdım..2 gun once aradıgımda neden bu kadar uzun surdu dıye guvenlık sorusturması cevabını beklıyorlarmış..daha once aile sosyal bakanlığı yaptı bırsey cıkmadı.. Personel baskanlığından da bu kez olumlu dıye cevap geldı..daha once olumsuz demıstı memurluk için.. Ama sürekli işçi içşn olumlu dedı sanırım.. Saglık bakanlığından olumsuz cevap cıkarmı.. Yoksa prosudur geregımı yapıyorlar.. Kımseden net bır cevap alamadım.. yazdığım suçlardan baska sucum yok... Umarım gorur cevap verırsınız.. Saygılar iyi akşamlar