TAZMİNATSIZ İŞTEN ÇIKARILDIM

• İşten çıkarıldım firma zor durumda olduğu için 3 yıllık kıdem tazminat ve ihbar hiçbir hakkımı vermek istemedi işsisizlik maaşı alamamak için bir koddan çıkarmış şuan mahkemelik olduk sizce kazanırmıyım?
    arabulular ile görüşüldü hiçbir şekilde ödemeye yaklaşmadı
    tüm resmi tatillerde hafta sonlarıda mesaili olarak çalıştım 2 şahittimde hazır bu davayı kazanma oranım yüzde kaç acaba ?

• Sayın pnrust; işten çıkarıldıysanız, işverenin bir gerekçesi olmalı. Eğer firma zor durumda olduğu için çıkarılmışsanız bu durumda kıdem ve ihbar tazminatlarınıza hak kazanabilirsiniz. Devamsızlıktan çıkışınız yapılmış olabilir. İşsizlik maaşı almamanızın nedeni bu olabilir. haftada 45 saatten fazla çalışmışsanız ve fazla mesaileriniz usulünce ödenmemişse, fazla mesai ve ulusal bayram ile genel tatillerde çalıştığınızı da tanıklarla ispatlarsanız, bu tanıkların sizle çalıştığı süreler boyunca almaya hak kazandığınız ücretlerinizi alabilir görünüyorsunuz. eğer 2 yıl boyunca sizle çalışmışlarsa 2 yıllık fazla mesai gibi. Belki yazılı deliliniz bile vardır; kart sistemi gibi. Ancak bu tanıkların da işverenle davasının olmaması iyi olur. Davayı kazanma olasılığınız verdiğiniz bilgilere göre yüksek görünüyor ancak firma zor durumda dediğiniz için kazandıktan sonra alacağınızı alabilir misiniz bu biraz soru işaretli.