Acil cevap lutfennnn • Merhaba kardeşim 2017 temmuz ayında polisler tarafindan oyuna getirilerek denetimli serbestliğine 3 ay kala tekrar alındı.ve 12 sene 6 ay ceza aldı 108/3 maddesinden ne şekilde yararlanır ve ne kadar yatar ceza evinde.kapali ve acim cezaevi süreleri nelerdir bilgi vermenizi rica ederim • Sayın meltemkose;

  Sorunuzu biraz daha somutlaştırabilir misiniz. Hangi suçtan ceza aldı(uyuşturucu ticareti?) Oyuna getirilmekle "hukuka aykırı yollardan elde edilen deliller" sonucu tekrar mahkum olduğunu mu kastetmeye çalıştınız?

  Sanığa verilen ceza 12 yıl 6 ay 0 gün hapis cezasıdır.

  Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 8 YIL 4 AY 0 GÜN HAPİS cezasıdır.

  Sonuç ceza 1 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

  Sanık 7 YIL 4 AY 0 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

  Sanığa verilen ceza 10 yıldan fazla olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezanın 1/10'u olan 1 YIL 3 AY 1 GÜN HAPİS cezasını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir. • Merhaba eşim göçmen kaçakçılığı suçundan 9 seneye yakın cezaevinde kaldı .Bir önceki ceza infaz indirimi döneminden 3 ay önce açık cezaevinden firar etti .Aldığı ceza yatarı 12 yıldı.Eski çıkan ceza infaz indiriminden yararlanılıyor mu eğer öyleyse arada bir 3 ayı kalıyor sadece aksi durumda 3 yıl var .Birde firar suçundan bir ceza alacak ancak onun cezası ne olur?