Hapis cezası

• Merhabalar Baran Bey
    19.10 2016 tarihinde gümrük muhafaza ekipleri tarafından yapılan aramada 2.000 tl civarında nargile ve pipo tütünü satışı ile ilgili hakkımda işlem yapıldı.bu işlem sonucunda dosya mahkemeye sevk edildi.mahkemede hakim sadece ifadeyi okuyarak bir sigara yaktı mahkemede söylemek istediğin bir şey varmı diye sordu.bende hakim bey sicil kaydım yok bilmiyordum cafeler dahi bu nargile tütünü sattığı için böyle bir suçla karşı karşıya kalabileceğimi bilmiyordum pişmanım asla satmıyacağımı ilk defa oluyor dedim ve sonucunda bana 2 yıl 6 ay verdi.ve 8 ay cezam var
    Temize gittim istinaftan red geldi kesinleşti.Avukat kanalıyla 1 yıl erteledim.defterdarlığa para yatırdım.sürenin dolmasına şuan 4 ay var.sormak istediğim hakim bey bana zararı karşılama gibi veya herhangibir yaklaşımda bulunmadı. Kayıtlarda da var.Bu gibi durumlarda zararın karşılanması gibi durumda ceza indrimi söz konusu olabiliryormuş.bilmiyordum eğer böle bir hakkım olduğunu bilseydim söylenseydi kesinlikle kabul ederdim.bu konuda bana yardımcı olabilrmisiniz.yapabileceğim veya yapabileceğimiz bişey varmı.dosyam avukatımda ama sürekli olumsuz yönde yaklaşımlar gösteriyor.ısrarlarım neticesinde tekrar mahkeme yoluna bakıcam incelicem gibi sözlerle bekliyorum.saygılarımla.