Karşılıklı Hakarete girer mi?

• Facebook uzerinden elini ac ve yala diyince küfrettim. Sonra mesengerdan bana lezbiyen firijit agzi lagam cukuru gibi sözler saydi. Bana dava acacagini soyledi. Mesenger konusmasinda kufur hakaret etmedim. Dava acarsa karsilikli hakarete girer mi? Tesekkurler

• Karşılıklı hakaret suçu, yüz yüze işlenebileceği gibi telefon, whatsapp, facebook, twitter, instagram vb. sosyal medya araçları üzerinden de işlenebilir.

Somut olayınız karşılıklı hakaret gibi görünüyor. Ancak olayın ayrıntılarını bulunduğunuz yerde bir ceza avukatı ile mütalaa ediniz.

Haksız fiil nedeniyle veya karşılıklı hakaret

Madde-129

(1) Hakaret suçunun haksız bir fiile tepki olarak işlenmesi halinde, verilecek ceza üçte birine kadar indirilebileceği gibi, ceza vermekten de vazgeçilebilir.

(2) Bu suçun, kasten yaralama suçuna tepki olarak işlenmesi halinde, kişiye ceza verilmez.

(3) Hakaret suçunun karşılıklı olarak işlenmesi halinde, olayın mahiyetine göre, taraflardan her ikisi veya biri hakkında verilecek ceza üçte birine kadar indirilebileceği gibi, ceza vermekten de vazgeçilebilir.

• Bu ileti silinmiş!