Uyuşturucu madde kullanmak bulundurmak kabul etmek

• Öncelikle merhaba efendim size bir kaç sorum olacak bu konularda pek bilgi sahibi değilim.
      19.06.2018 tarihinde istanbul anadolu 47. Asliye de mahkemem oldu hakim daha önce suça karismadigimdan dolayı 1 sene 8 ay ceza verdi bu cezayıda 5 sene boyunca hiç bir suç islememem gerekçesiyle erteledi. Bu mahkemeden sonra hiç bir suça karışmadım ama mahkemeden daha önce isledigim aynı suç yüzünden 22.11.2018 tarihinde istanbul anadolu 22 asliyede mahkemem olacak. Sizce bu mahkemede tekrar erteleme cezası alır mıyım yada sonuç ne gibi olur. Zaten 1yıl 8 ay cezam var bundan sonrada suç işlemedim 22.11.2018 de ki mahkeme bana nasıl bir ceza verir ilginiz için şimdiden teşekkürler.

• Hakkınızda 1 yıl 8 ay hapis cezasına ilişkin hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı (hagb kararı) verilmiş görünüyor.

Hakkınızda ikinci kere hagb kararı verilmesi mümkün değildir. CMK madde 231/8 içeriği şu şekildedir:

Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararının verilmesi halinde sanık, beş yıl süreyle denetim süresine tâbi tutulur. Denetim süresi içinde, kişi hakkında kasıtlı bir suç nedeniyle bir daha hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilemez.

• Kolay gelsin ben uyuşturucu dan birkere denetimli serbestlik aldım birkere 5 sene aynı suçtan yakalanmasam dosya kapanicak dediler onlar bitti ben yine uyuşturucu yakalattim satma yok hepside yakalama bana dava açıldı 16. Asliye ceza mahkemesi tarafından bu sefer nolur ceza alır mıyım yoksa denetimli verirmiş acaba teşekkür ederim