Denetimli Serbestlik, İmza Atma ve Yurtdışı Yasağı

• Yurt disindayim 2 sene 1ay cezam var, denetimli serbestlik yasasından yararlanıyorum gelsem 1-2 gun yatip cikcam. Çıktıktan sonra imza atma yükümlülüğü verilebileceği söyleniyor. Peki yurt disi yasagi koyarlarmi yani yurt disinda yasiyorum donmem gerek kaç avukata sordum bir avukat cvp veremedi lutfen bilgisi olan yazsin..

• Yurtdışı yasağı konmaz, istediğiniz gibi gider gelirsiniz; ancak denetimli serbestlik yükümlülüğünüz ne ise yerine getirmek zorundasınız. O gün Türkiye'de olmaz ve iki kez ihlal ederseniz, kapalı cezaevine alınırsınız.

• @avukat-baran-doğan
    Slmlar benim de ayni sıkıntım var 4y2ay onanmis cezam var 2014te sonuçlandığında ben yurt dışındaydım tebliğ edilemedi bu yüzden zaman aşımından faydalanmamız mümkün mü yoksa ömür boyu bu yükle yaşayacak mıyız? Saygilar selamlar

• Merhabalar, öncelikle böyle bir form sitesi olduğunu bilmek beni sevindirdi. Ben kaçak idda da iddaa oynatmaktan ceza aldim. Suçlu değilim kesinlikle fakat suç benim üstüme kaldi. Denetimli serbestlikle saliverildim. Eşim Amerikan vatandaşı türk, benim de green card başvurum tamamlanmak üzere. Yurt dışı yasağım yok fakat denetimli serbestligimi erteleme ve eşimin yanına gitmek için infaz erteleme talebinde bulunabilirmiyim? Teşekkür ederim.

• merhaba istinaf mahkemesinden gelen 1yıl 8 ay cezası ve bunun haricinde istinafta üç dosyası daha bulunan biri yurt dışına çıkabilir mi acaba