Hic tanimadigim 10 yil once olmus olan babamin soy adini nsl alabilirim

• Merhaba baran bey,bu gece sizden bilgi almak icin yazdigim 2.sorum degerli vaktinizi aldigim icin ozur diler hakkinizi helal etmenizi isterim.rabbim her kulunu birseyle sınarmış beni de annem ve onun gecmiste yaptigi secimleriyle sınıyor sanirim.annem 17 yasindayken esinden ayrilmis 3 cocuk babasi astsubayliktan istifa edip belediyede memur olarak calisan babamla imam nikahiyla evleniyor,bana hamileykende babami terk edip dedemlere geliyor ve ben orda dunyaya geliyorum,derken ben tam 19 yasima kadar babamin ben dogmadan once öldüğünü bilerek yasiyorum,ne bir resim ne bir adres babamla ilgili kimligimde yazan adindan baska hic bir bilgim yoktu,bu arada kimligimde babamin adi yaziyor ama soy adini kullanmiyorum annemin kizlik soy adini kullaniyorum,19 yasimdayken 2009 yilinda antalyada bir sirkette calisirken sari sayfalardan soy isim girince o ilde o soy adinda olanlarin listesi cikiyor diye birgun bos bos otururken sisteme babamin soy adini girdim tek bir kisi cikti olur ya belki uzaktan da olsa akrabamdir diyerek aradim ve bir kac sorudan sonra amcam oldugunu ogrendim ve bulustuk,bana babamin 2008 yilinda öldüğünü soyledi ,ve ardindan beni uzaklastirmak ister gibi baban annenden sonra bir kadinla evlendi ondanda bir kizi oldu maasini onlar aliyor,mal mulk icin ariyorsan bosuna ugrasma diyip gitti,bu arada amcam emekli astsubay,babamin babasida emekli astsubaymis,ama babam astsubayliktan istifa edip zamaninda belediyede ise baslamis ordan emekli olmus,kusacasi amcam yarim saat benimle konystuktan sonra gerisin gerite kacarak yanimdan uzaklasti,ne evine davet etti,ne aradi nede sordu,bende gozyaslari icinde ve bir yil fark ile babami hic taniyamamis olmanin uzuntusuyle evime geldim,gel gorelim ki gecen sene oglu polis olan bir komsuma olayi anlatmistim oda benim kimlik bilgilerimi alip babami arastirdi,ve bana babamin nufus dokumunu getirdi,babamin nufusunda adina kayitli ilk esinden olan 3 cocugu haricinde baska cocugu yok,annemden sonra hic kimseyle resmi nikah yapmamis,kisacasi neden bilmiyorum ama amcam bana yalan soylemis,simdi ben babamin soy adini ve hakim olan haklarimi almak istiyorum,boyle bir dava da nsl bir yol izlemem gerekir,dna icin babamdan olan babamin diger esinden olan cicuklarindan dna yapilmasi yeterlimi mezar mi acilacak,ve bu masraflar yani mezar acilmasi dna fln bunlarin masrafini karsilayacak durumum hic yok,hatta simdi bir avukata gidip danisacak danisma parasi verecek param bile yok,lutfen yardimci olurmusunuz,babamin soy adini nsl alabilirim,soy adini aldiktan sonra maasini yada 10 yil once olmus birikmisligini alabilirmiyim,ve annemin tanikligina ihtiyac duyulur mu?simdiden cok ama cok tsk ederim