Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) Başvuru

• Baran bey sucsuz yere ceza aldim anayasa mahkemesinin suresini gecirdim avrupa insan haklari mahkemesine basvurabilirmiyim
    soru makalesi: https://barandogan.av.tr/blog/bireysel-basvuru/aihm-avrupa-insan-haklari-mahkemesine-bireysel-basvuru.html

• Avukat bey 2009 yılında tam 9 yıl oldu aihm sine dava açtım ve 6 ay sonra yazı geldi başvurunun alındıgına dair adil yargılamanın ihlali ile dava açmıştım.sonra turkiyede bu ahimi ilgilendiren bir davam vardı beraat ettim yargıtay onadı bu kararıda delil olarak 3 yıl once ahime gonderdim bununla ilgilide yazı geldi dosyaya eklendi ama ne hükümetten ne ahimden ne yazı ne istek ne başka bi şey gelmedi.9 yıl içinde neden uzamış olabilir red olsa yazı ile bana tebliğ ederlermiydi.birde ahimde derdest olan dava ne demekdir.tesekkürler

• Merhaba, anayasa mahkemesi kabul edilemezlik kararı verdiğinde aihm ye başvuru süresi 4 ay mıdır? Eğer bu süre geçirilirse (5 ay oldu) ne yapılabilir? Bilgilendirebilirseniz çok sevirim. İyi çalışmalar dilerim.

• devlet personellerinin desteği ile geçirdiğim birkaç ameliyat esnasında başıma çip yerleştirildini düşünüyorum iznim olmadığı halde beyinime gönderilen sesler var etrafıma ait olmayan ve beynimden geçen düşünceleri bana kendi sesleri vasıtasıyla iletiyolar ama yardım istediğim taktirde psikolojik bozukluğu olan biriymiş gibi muamele görüyorum bulunduğum ilçede güç sahibi olan birileri tarafından içinde bulunduğum durumdan kendimi kurtaramıyorum nasıl bir yasal süreç takip etmeliyim bunu direk avrupa insan hakları mahkemesinemi bildirmeliyim yoksa herhangi bi devlet personeli tarafından destekmi almalıyım benim iznim yok bu durumda olmamdan fakat benim iznim varmış gibi personelleri inandırıyor olabilirler
    yardımcı olurmusunuz avukat bey

• araştırdığım kadar çip takıldığı taktirde ne gibi fiziksel ve psikolojik yönlendirmeler kendi istedikleri komutlara uymamı sağlamak gibi ses yöntemiyle iletişime geçiyorlar