Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma Suçu

• merhaba,
    çok yüksek olmayan ancak yan odadan duyulacak bir ses tonunda müzik dinlemek suç mudur? belirli bir saati var mıdır? örneğin sabah 10 dan önce akşam 12 den sonra dinlenilemez gibi. komşumun bu konuda bana yaptırımı ne olabilir?
    soru makalesi: https://barandogan.av.tr/blog/ceza-hukuku/kisilerin-huzur-ve-sukununu-bozma-sucu-cezasi.html

• Merhaba ,
    Eski sevgilimden ayrilali 6 ay oldu ve hala pesimi birakmadi surekli beni rahatsiz ediyor son 1 aydirda aileme ve arkadaslarima kadar herkese mesajlar atip herkesi rahatsiz ediyor. Surekli beni tehdit etmekte ve sikayetci olmaktan da cekiniyorum sikayetci olduktan sonra daha cok takintilik yapmasindan korkuyorum ama daha fazla katlanmaya gucum kalmadi ne yapmaliyim

• Merhaba,
    Görev yaptığım okulda bir öğrencim beni okul içinde ve dışında takip ediyor ve benim duyacağım şekilde nefret söylemlerinde bulunuyordu. Öğrenci 19 yaşında ancak hafif düzeyde zihinsel yetersiz. Yine de savcılığa suç duyurusunda bulundum. Tanıkların ifadesi alındı müşteki olarak soruşturma aşamasında tanıkların ifadesini görme hakkım var mıdır?

• Benimle iletişime geçebilir misiniz birkaç sorum olacak ?

• Aslında Pazartesi ve Perşembe temizlik kararı alınmışsa, herkes temizlik yapabilceği için herkesin camlarının açık olabilme ihtimali var. Bunu da o günler içinde saat belirlenebilirmiş. yada günün belli saatinden sonra pencerelerin kapalı kalması yada açılabilmesine dair. Sizinkinden ziyade her gün merdivene yakın olan odamdan apartmandan gübür bümbür kalesiz inenlern gürültüsünü çekiyorum. Uyarmama rağmen yazılı metin ile herkese 2-3 gündür devam ediyor. Kan beynime sıçrıyor artık... Nedir bu edepsiz insanlardan çektiğimiz.

• Merhaba , yaklaşık 3 yıldır üst komşu gürültüsü yaşamaktayız.Apartmanda bazı sorunlardan dolayı yönetimi mahkemeye verdik.Yöneticinin annesi üst katımızda oturuyor, Kadın yaşlı yöneticinin karısı bakma bahanesi ile oraya geliyor ve sürekli
    sandalye çekmek , koltuk çekmek kaldırıp bıraktığını tahmin ediyorum çünkü gürültülü şekilde tok bir ses geliyor.. bu sesler sürekli olarak devam ediyor...<p>Fakat gürültü sadece beni ilgilendirdiğinden tespit aşamasında sıkıntı yaşamaktayım birkaç avukatla görüştüm ama sonuç alamadım. Bu gürültüyü nasıl tespit ettirebilirim...</p>