Taksirle Adam Yaralama Suçu ve Cezası

• Kolay gelsin iyi çalışmalar.
    Benim sorum benzer olaylar. Düğünden çıktım alkollü yürüyerek eve giderken 2 sivil memur beni durdurdu. Kimlik sordular arabada unuttuğumu söyledim TC verebilirim dedim. Sert çıktılar kaç yaşında adamsın kimlik mi taşınmazmış gibi alaycı konuşup bağırdılar. Bende cezam neyse kes unutmuşum dedim. O sırada biri bana kafa attı burnum şişti bende acı ile küfür ettim. Diğerinde küfürü duyunca benim kolumu kıvırırsın parmağımı kırdı şikayetçi oldum. Fakat birbirlerini tutup tehdit ettiğimi saldırdığımı söylemişler. Ceza aldım 8.840TL yargıtaya yolladım sizce ne olur ceza gelir mi
    soru makalesi: https://barandogan.av.tr/blog/ceza-hukuku/taksirle-adam-yaralama-sucu-cezasi.html

• yaya olarak karşı kaldırıma geçerken bir vasıta çarpıp olay yerinden uzaklaştı. Şikayetçi oldum.Dava süreci nasıl ilerler? Şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba direksiyon sınavındayken bir adamın ayağını teker zedeledi hakkımda şikayetçi oldu ve karar neticesinde şahsıma para cezası verilmiş, öncelikle kullandığım araç sürücü adayı yani sınav aracı ve sınav güzergahında olan bir kaza benim mesuliyetim yanımda oturan acil durumda frene basıp aracı durdurması gereken görevlide ve arka koltuktadada 2 görevli nezaretinde kullandığım bir araç burda neden suçlu ben oldum haklarım nelerdir neler yapabilirim karara?