Kasten Adam Öldürme Suçu ve Cezası

• Kasten adam öldürmeye yardımın "unsurları" nelerdir örneğin adam öldürmeye azmettirdiği iddia edilen bir şinin bir kişinin başka bir kişiye ait cep telefonu ile kiralık katil olduğu iddia edilen zanlıyı araması ve hat sahibinin telefonun kullanımasından habersiz olması kasten adam öldürmeye yardım olarak nitelendirilebilinir mi? yoksa yardım denildiğinde silah, para veya benzeri şeylerin temin edilmesini mi anlamalıyız. teşekkür ederim.
    soru makalesi: https://barandogan.av.tr/blog/ceza-hukuku/kasten-adam-oldurme-sucu-cezasi.html

• Bahsettiğiniz olgudan ibaret bir eylem, kasten adam öldürme suçuna yardım etmek olarak kabul edilemez.

• <strong>YORUM KURALLARI</strong>
    1- Sitenin amacı hukuki yardım değil, somut olaylar üzerinden hukuk bilgisine erişimin kolaylaştırılmasıdır.<br>2- Daha önce cevaplanmış benzer nitelikte sorular cevaplanmadan silineceğinden önceki yorumlar okunmalıdır. <br>3- Yorum, ilgili konu linkinde kısa bir şekilde yapılmalıdır. <br>4- "Kasten Adam Öldürme Suçu" dışındaki sorularınızı "Ceza Avukatı" linkinden sorunuz: <a href="http://goo.gl/2jLDlW" rel="nofollow noopener" title="goo.gl/2jLDlW">goo.gl/2jLDlW</a>

• Hocam Merhabalar bir sorum olacaktı kayın Peder im düğünden önce kız alımı sirasinda güya havaya ateş etmek isteyen biri tarafından kafasından vurularak öldürüldü kayin pederim vuruldugu yerde hayatini kaybetti benim sorum bu kişiye ne ceza verilir bizim yapmamız gereken nedir vuran kişi saklanıyordu dün gidip teslim olmuş suçunu da itiraf etmiş olay cuma gecesi meydana geldi 4 gün sonra gidip teslim oldu örnek davalarda bu kişinin alması gereken ceza ve bizim yapmamız gereken nedir alakaniz için çok teşekkürler<p></p>

• selam baran bey 81.1 öldürmeye teşebbüsten 5.yıl 2 ay 15 gün ceza aldın 1/2 den yararlanabilirmiyim suc tarihim 24.07.2005 tsk ederim

• Kavga esnasında silahla vurularak ölen bir kişiyi öldüren kişi en az ve en fazla ne kadar ceza alır ? Teşekkür ederim.

• Baran bey merhaba, tasarlayarak kasten öldürme sucunda 3 şüpheli varsa bu orgut kapsamına mı girer ve toplam ceza 3e mi bölünür?

• Oglumu 4 kişi pıçaklayarak öldürdü. Karakol. Savcılık. Ve mahkemede verdikleri ifadeler bir birini tutmuyor degişik. Hepside yalan söylüyor. Hakim göz önüne alırım tşkler

• Merhaba avukat bey bundan iki hafta önce imam nikahlı eski eşim tarafından adana otogarında bıçakladım aldığım bıçak yerleri sol kolumun üstünde biri ufak biri büyük ama derin kesiklerden oluşuyor koltuk altı tarafı kolum damar olan yerden damarım kesilmiş çok derinmiş koltuk altından ve yine sol taraf olmak üzere karnımdan bacağımda ensemden kulağımdan yuzumden olmak üzere halla tehtit etmekte beni ve bütün ailemi kaç yıl ceza alır merakım bu lütfen bilgilendirirmisiniz olume tesebuse geciyormu damar amaliyati oldum doktorum basit bıçak darbeleri olmadığını söyledi

• merhaba avukat bey eşimle yaşadıgımız eve gelen ev sahibi ve akrabaları arasında çıkan kavgada ev sahibini öldüren eşim kaç yıl ceza alır? evimizi bastılar apartman boşlugunda oldu bende yaralandım eve kaçıp eşimide şortundan çekerek kurtardım jandarmayı aradım bizi kurtarın dedım adam kan kaybından vefat etmış heralde