Özel Hukuk İlişkilerinde Avukat

• Merhaba. Kasten yaralama suçu tarafıma işlenmiştir. Sanıklardan ikisi para cezası birisi de 1 yıl 2 ay hapis aldı. Tazminat davamda bunu dayanak olarak gösterdim. Cezaları Kesinleşmiş durumda HAGB olarak. Manevi tazminat davası açtım. Tensip zaptı hazırlandı yazıyor E-devlette. Bundan sonraki aşamalar nasıl ilerleyecek. Tensip zaptına da ücret ödeniyor mu. Dava açarken ödediğim ücret haricinde?
    soru makalesi: https://barandogan.av.tr/blog/medeni-hukuk/avukat-istanbul-ozel-hukuk-avukati.html

• Tensip zaptı ilk duruşmaya hazırlık zaptıdır. Önce davanız karşı dava bildirilir, tarafların delilleri toplanır, karar verilir. Böyle bir dava ortalama 1,5 - 2 yıl sürer. Ayrıntıları bir tazminat avukatı ile yüz yüze görüşünüz

• Hocam tensip zaptı geldi, içeriğinde tanık bildirmemi istiyor. Bu tanıklar olayı gören kişiler mi, yoksa böyle bir olayın olduğunu bilen kişiler mi? Ceza mahkemesinde tanık yoktu 3 üde sanıktı ve ceza aldı.. Buna istinaden ben manevi tazminat açtım.Olayda burnum kırıldı. 18 yaşında estetik ameliyatı olmuştum, hastaneden ameliyat olduğuma dair belge alip bunu da delil olarak sunayim mi? Bir de 2 haftalık delil süresi PTT den aldığim gunden itibaren mi sayiliyor?

• Baran Bey Merhaba. Ben darp edildim. Burnum kırıldı. Manevi tazminat açtım. Ne kadar miktarda bir tazminat açmalıyım? ceza davası sona erdi ceza aldı sanıklar. kamera görüntüleri de var. bu durumda avukat tutmam şart mıdır? olayı tamamıyla anlatmam yeterli olur mu? konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum. bir de sanıklardan tazminatı kazandığımda nasıl alacağım yardımlarınızı rica ederim.

• İyi günler Baran bey benim dosyam yargitaydan onandı benim sorum şu istinaf mahkemelerine onanan dosyami verebiliyorum mu? Şimdiden teşekkürler

• Yargıtay'da onanan dosya için tekrar istinaf mahkemesine başvuru yapamazsınız. Bulunduğunuz yerde bir avukat ile görüşünüz.

• Evlenmeden önce aldığım gayrimenkul leri satarak ev alsam eşim benim ölümümde hak sahibi olurmu yada eşimin ölümünde ilk evlilikten olan çocukları hak talep edebilirmi

• Baran bey, gazeteciyim..YEREL MAHKEME BOŞANMA YÖNÜnden karaırnı verdi nafaka ve tazminatlara iki tarafta itiraz etti. Boşianma yönünden iki tarafta itiraz etmedi..karraı veren hakim boşanmayı onamadı ... Dosya istinafa gitti istinaf kararında "boşanma yönünde bir karar verilmesine gerek olmadığını" hükmetti ancak buna rağmen hakim verdiği kararı bir türlü onamadı yani nüfusa göndermedi. şimdi dosya yargıtayda ne yapabilirim. yasal hakkım nedir ?

• Çekişmeli boşanma davamızın ilk duruşması oldu ikincisi 1 ay sonra olacak. Avukatım kanser oldu tedavisi sürüyor ve iletişim kuramıyorum. Ayrıca avukatlık ücretinin de tamamını ödemiştim. Ölümü halinde hem dava süreci hem de ödediğim ücret açısından ne yapabilirim.

• Merhaba Baran Bey, açılan izale-i şüyu davasında, satışı istenen gayrı menkul, ortakların beklediği değere veya piyasa değerine ulaşmazsa, satış, davacı tarafından iptal edilebilir veya dava geri çekilebilir mi?

• Merhaba Baran bey,
    Babannemden babama kalan ve onunda vefatiyla bize intikal eden arsalarimizdaki paylardan haberimiz olmadan 2016 yili 10 nucu ayda satis yapilmis.sufa hakkimi kullandim ancak emsal deger konusunda yanlis yonlendirildigim icin muazzasiz actigim davayi,(ki tapuda satis degeri 3 kat fazla gosterilmistir.)muazzali ya çevirebilirmiyim.16 ocak 2018 de actigim dava kabul edildi ve 22 subat icin mahkeme gunu tarafima bildirildi.delil olarak emsalleri yeterlimidir.<br>Tesekkurler

• Merhaba Baran Bey.
    Babam la Annem 34 yıllık evli 94 yıllarında arsanın tapusu babamın adına alındı arsa içersinde 4 katlı binamız var. ( Binanın Tapu Ve Ruhsatı ) yok. Şuan biz ruhsat ve tapusunu babamın adına çıkaracağız. ( imar Barışı) Babam annemden habersiz ve bizden habersiz evi ve arsayı ipotek edebilir mi, devredebilir mi ya da satabilir mi? Sizden ricam acil bir bilgilendirme bize yazarsanız inanın ki çok mutlu edersiniz bizi ... çok teşekkür ederim şimdiden..