Göçmen kaçakçılığı suçu cezasının infazı

• Merhabalar , nişanlım göçmen kaçakçılığı suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası ve para cezası aldı. Şuan dosyamız temyizden . Eğer dosyamız bozulmadan gelirse cezanın ne kadarını cezaevinde geçirecektir ? Suç tarihi Kasım 2015 ve mahsup süresi 60 gündür.

• Göçmen kaçakçılığı suçu, 671 sayılı KHK kapsamında kalan suçlardandır.

Yani suç tarihi itibariyle göçmen kaçakçılığı suçunun infaz oranı 1/2'dir. Denetimli serbestlik süresi ise 2 yıldır.

Somut davanızın neticesinde hapis cezası kesinleştikten sonra, hükümlünün daha önce yattığı süre de mahsup edilerek 2-3 gün cezaevinde kalıp tahliye olur.

• merhaba avukat bey benim abim şuan göçmen kaçakçılığından edirnede tutuklu henüz mahkeme tarihi belli olmadı yanındaki yabancu uyruklu arkadaşı olurdu planı kendisi yapmasına rağmen abime bizi bırak edirneye iş için biz sana para verelim diyor arkadaşı olduğundan hiç kaçakçılık geliyor aklına 5 yabancı 1 abim olmak üzere yakalanıyorlar. abim ve arkadaşı tutuklanıyor baro avukatını tutmuş bulunmaktayız. daha önce herhangi bir sabıkası cezası bile yok edirneye daha önce hiç gitmedi. sizce mahkeme ne zamana olur ve bu tutuklanmada abim yatar mı acaba ? ifadesinde evet para aldım ama ben planlamadım arkadasımın istediği üzerine arabamla götürdüm diye ifade veriyor o surıyeli kişide abimin planladığını oartaya atıyor lütfen yardımcı olur musunuz ? zor durumdayız ! jandarma bir kaç tanıdık avukat 2 ay yatar çıkar ilk mahkemede diyorlar siz ne diyorsunuz ?