hakaretten suç duyurusunun sonuçları ???

• merhabalar. eski çalıştığım iş yerinde amirimle çok fazla sıkıntı yaşadım . eleman kayırmadan aman şimdi ağlayacak bu da tarzı sözlü davranışlara kadar.. çoğu iş yerinde bunların yaşandığını biliyorum ancak daha 22 yaşındayım ve ilk iş deneyimmde bu tarz şeylerle karşılaşmak benim için hoş değildi bu nedenle işi bıraktığım gün iş arkadaşlarımızın da olduğu vatsap grubundan hem amirime hemde çalıştığım sürede beni rahatsız edecek davranışlarda bulunan birkaç kişiye ağır laflar ettim. kullandığım kelimeler karakter yoksunu, sen görünüşten tut karaktere kadar sıfırsın ve iş arkadalarıma yönelik lütfen bu ahmaklardan korkmayın tarzı şeylerdi. ancak asla hakaret ve küfür içeren cümleler sarf etmedim. ancak benim hakkımda 2 kişi (bir tanesi amir) suç duyurusunda bulundular. uzlaşma teklif ettim ancak uzlaştırma için ikisi de ayrı ayrı benden 20 bin tl vovuk esirgeme kurulusuna bağış huur evinde her gün 2 saat kitap okuma ve özür dilememi istediler. bende uzlaştırmayı kabul etmedim ve dava açıldı. ancak ben kullandığım kelimelerin bu kadar ağır ve tüm bu meblağı ödemek zrunda kalacak kadar zorlarına gidecek laflar olduğunu düşünmüyorum. sizin görüşünüz nedir ? dava tam olarak ne ile sonuçlanabilir ?