Boşanmış eş hakları

• Eşimle anlaşmalı bosandik. Bir tane 6 yaşındaki kız çocuğu var. Ortak velayet olarak boşandık. Kızım annesinde kalıyor. Dava açarken protokol düzenledik ve orda bir yazı vardı bende dikkat etmedim. Taraflar müşterek çocuk ile istedikleri zaman görüşebilir konusunda anlaşmaya varmıştır. Fakat kararında öyle birşey yazmıyor, sadece belirli günleri var. Boşandiktan sonra ben neyine göre hareket edebilirim protokole gore mi yoksa karara göre. Çünkü eski eşim istediği zaman evime geliyor ve bu protokolde ki yazı bana gösteriyor imzaladım diye. Birde ben yeniden velayet davası ne zaman acabilirim komple almak için. Teşekkür ederim

• Siz her ne kadar protokole taraflar çocuk ile zaman mefhumu olmadan her zaman kişisel ilişki kurabilir şeklinde bir hüküm koymuş olsanız bile önemli olan o hükmün mahkeme kararına geçip geçmediğidir. Mahkeme çocuğun menfaatlerini gözeterek çocuk ile kişisel ilişki kurulması yönünden protokolden farklı bir yol izleyebilir. Anladığım kadarı ile çocuk ile kişisel ilişki kurulması mahkeme kararına protokolden farklı geçmiş, dolayısı ile ancal mahkeme kararındaki şekil ve şartlarda taraflar çocuk ile kişisel ilişki kurabilirler. Eşiniz kafasına her estiğinde çocuğu göremez.
    Yeni velayet davası açabilmeniz için şartların eşiniz aleyhine değişmesi (maddi, mesafe, davranışlar vb) gerekiyor.