İdaredende bölgedende yd aldım göreve dondum

• İdare ve bolge yd verdı daha sonra ıtıraz edıldı bolge ıtırazı kabul etmedı ve benı goreve gonderdı dosyam tekrar bölgeye geldı ve 5 ay sonra bana davanın iptaline butun haklarımın verılmesıne karar verdı ve bölge ıdareye isnaf yolu acık dıye gonderdı bolgeye ıtıraz ettıler tekrardan ısnafları kbul olurmu nasılbı karar cıkar yardımcı olursanız sevınırım

• öncelikle geçmiş olsun. her şey lehinize işlemiş ve öyle de devam edecektir inşallah. ben de de aynısı oldu. şükür sıkıntı olmadı. inşallah olmaz. hukukçu değilim. ben de mağdurum.

• Bende aynı durumdayık iptal kararı sonrası istinafa gönderdiler ve istinaf talepleri kabul oldu bölge idare husumet açısından dosyayı tekrar alt mahkemeye gönderdi tekrar esas aldı dosya ve şu anda idare mahkemesi yd verdi bu seferde yd ye itiraz ettiler şimdi bölgede yd itiraz değerlendirmede dosya bekliyorum bende ama bu arada çalışıyorum en güzeli bu

• 2577 sayılı idari yargılama usul kanunun 27 maddesine göre yd rarı verilebilmesi için işlemin hukuka aykırı olması ve telafisi imkansız bir zararın oluşması gerekiyor. Bu iki şartın aynı anda var olması gerekiyor. Mahkeme ve BİM yd talebinizi uygun görmüş ve iptal kararı vermişse işlemin hukuka aykırı olduğu anlaşılmaktadır. Bu sebeple istinafta da farklı bir karar çıkacağını düşünmüyorum.

• Herkese tesekür ederim işallah hayırlısıyla sonuclanır herkesın mahkemesı