Haksizlik

• Merhaba Baran Dogan.Ben Azerbaycan vatandasi Türkiye Cumhuriyetini mahkemeye verib tazminat davasi acmayi istiyorum.Cunki bana karsi haksizlik olundu.2016ci yilda turkiyeye ilk defa giris yaptim wirketle geldim bebek baktim bulawik yikadim mesleğim kuaför kuaför çalışmam için Aksaraya geldim kuaföre calismaya basladim ev aradim kuaförun onunde camin üzerine kira yaziyordu 1odasini 250 TL ye bana kiraladi bende baska 2yabanci bayan yaşıyordu ben bu evin onceden devlet tarafindan muhurlenmis ev yasaklanmis oldugu bilmiyordum ev sahibi bana bu hakta bisey soylememistir bir gun ise gittiyimde kapi polisler tarafindan acildi orda yawayan kadinin biri ev sahibini aradı kapiyi acmayin doyub giderler kapiyi ama sonradan polis diyildi polis iceri girdi bizden neyaptigmizi sordu bizde nerde calistiklarmizi soyledik evrak sordu bana bende oturma izni evrakimi gosterdim calisma iznimi sordu bende yok dedim bizi Gayrettepeye sorgu suale aldilar ayni bu yazdlklarimi onlara anlattim bizi silivreye yabancilar subesine goturduler kendime avukat tutdum avukatimla görüştum orda bana yarin seni burdan alicam sen sucsuzsun dedi ama o gitdiyi gibi bena paran varsa rusiyaya giris cikis yap dediler bende paramin olmadigini soyledim bana Azerbaycana bilet cekib beni depor ettiler simdi deporumun neden dolayi oldugunu bilmiyorum evden dolayimi calisma iznimden dolayimi bana ben arastirmak icin avukat istiyorum bana evden dolayi depor ettise benim burda sucum ne kendi vatandasi suçlu ben qaribandim ne bileydim o ev kötü ev beni ondan dolayi gonderdiyse subut delil istiyorum beni ne hakla boyle gonderiyor bunun icin size bas vurdum yardiminizi bekliyorum onceden tewekkur ederim