Denetimli serbestlik ve hagb kararı

• Baran bey merhaba. Hayırlı yarınlar.
    Şuan denetimli serbestikten faydalanıyorum. 7ay daha kaldı bitmesine. Toplam ceza 2sene6ay dı.
    2011 yılında da 1800tl para cezasıyla birlikte 6ay hagb kararı verilmişti hakaretten.
    Parayı ozamanlar ödedim.
    Şimdi 2011 yılındaki bu hagb kararlı dosya 16.cı ceza dairesinde görünüyor. Nedeni nedir bunun?
    Ve şuanki denetimli serbestlik sürecime nasıl bir eksisi yada artısı olacaktır?
    (Bu iki ayrı dosyanın şuç tarihleri arasında 2ay, karar tarihleri arasında 1ay vardır. 2sene6ay olan dosya infazını, ceza erteleme ile bu tarihe kadar getirdim.)
    İlginiz için teşekkürederim.

• Bir davanızdan HAGB kararı kesinleştikten sonra suç işlediğiniz anlaşılıyor. Suç işledikden sonra HAGB (hükmün açıklanmasının geri bırakılması) kararı açıklanmış ve temyiz başvurusu üzerine yargıtaya gitmiş görünüyor. Karar temyiz sürecinde onanıp denetimli serbestlik uygulanırken infaza verilirse, mevcut cezanızın üzerine ekleme yapılır. Yani iki kere denetimli serbestlikten yararlanmanız mümkün değil; ancak hagbli karar mevcut denetimli serbestlik sürenizi aşmayabilir ve içtima neticesinde sadece denetimli serbestlik sürenizin uzamasına neden olabilir.

• @avukat-baran-doğan, bu saatte verdiğiniz altın bilgilerden ötürü şükranlarımı sunarım. Dilerim herşey gönlünüzce olur. İyi çalışmalar.

• Selamin aleykum 2 asliye ceza mahkemesinden 5 ay hapis cezasi aldim 2 gun sonra teslim olcam kac gun yatarim birde e devlete 6 asliye ceza mahkemesinden hagb karari diye bisey geldi ne olur durumum