Denetimli serbestlik ve hagb kararı

• Baran bey merhaba. Hayırlı yarınlar.
    Şuan denetimli serbestikten faydalanıyorum. 7ay daha kaldı bitmesine. Toplam ceza 2sene6ay dı.
    2011 yılında da 1800tl para cezasıyla birlikte 6ay hagb kararı verilmişti hakaretten.
    Parayı ozamanlar ödedim.
    Şimdi 2011 yılındaki bu hagb kararlı dosya 16.cı ceza dairesinde görünüyor. Nedeni nedir bunun?
    Ve şuanki denetimli serbestlik sürecime nasıl bir eksisi yada artısı olacaktır?
    (Bu iki ayrı dosyanın şuç tarihleri arasında 2ay, karar tarihleri arasında 1ay vardır. 2sene6ay olan dosya infazını, ceza erteleme ile bu tarihe kadar getirdim.)
    İlginiz için teşekkürederim.

• Bir davanızdan HAGB kararı kesinleştikten sonra suç işlediğiniz anlaşılıyor. Suç işledikden sonra HAGB (hükmün açıklanmasının geri bırakılması) kararı açıklanmış ve temyiz başvurusu üzerine yargıtaya gitmiş görünüyor. Karar temyiz sürecinde onanıp denetimli serbestlik uygulanırken infaza verilirse, mevcut cezanızın üzerine ekleme yapılır. Yani iki kere denetimli serbestlikten yararlanmanız mümkün değil; ancak hagbli karar mevcut denetimli serbestlik sürenizi aşmayabilir ve içtima neticesinde sadece denetimli serbestlik sürenizin uzamasına neden olabilir.

• @avukat-baran-doğan, bu saatte verdiğiniz altın bilgilerden ötürü şükranlarımı sunarım. Dilerim herşey gönlünüzce olur. İyi çalışmalar.

• Selamin aleykum 2 asliye ceza mahkemesinden 5 ay hapis cezasi aldim 2 gun sonra teslim olcam kac gun yatarim birde e devlete 6 asliye ceza mahkemesinden hagb karari diye bisey geldi ne olur durumum

• merhaba, benım nişanlımın 2011 senesinde bitlis güroymak askeriye de bir madde kullanımı davası olmus. 6 kişi yargılanmış temiz cıkmalarına ragmen ne oldugunu bılmıyorduk içtik diye beyan vermişler. Akabinde mahkeme denetimli serbestlik vermiş. İlk davetiye kendisine ulaşmamış ve denetimli serbestlik ihlali olarak mahkeme dosya açmış kendısı de bana ulaşan bir davetiye olmadı diye dosya acmıs mahkeme hayatın olagan akısına uygun bulmus ve ınfazın kaldıgı yerden devamına karar vermıs. Nişanlım denetimli serbestlikten yenı aldıgımız resmi evraga gore denetimini tamamlamıs. Elimizde dosyada soylenen tarıhlerde semıner ıhlalı gozuken tarıhlerde semınerlere katılmıştır. Bız bu dosyanın aktıf oldugunu daha 2 ay oncesı calıstıgı havalımanı emnıyetınden ogrendık. Emnıyet bızden acık olan dosyanın dusurulmesını ıstedı. Hıc kımseden konuda detaylı bılgı alamadan bir dilekçce yazıp durumu anlattık ıcıne butun evraklarımızı koyduk ve bıtlıse yolladık. Cunku yenı ıga kartları ıcın zamanla yarısıyor bır durumdayız. Hakım bıze hagb kararı verdı. Kararı verırken bızı aradı bızde hakım ne kadar zor durumda oldugumuzu anlamış dıye sevınırken hıc ne oldugunu bılmedıgımız sana hagb verıyorum bu sekılde dosyaların dusucek deyınce bız derın bır rahatlık ıcınde sevınmeye başladık. Megerse bunun aslında bır hukum oldugunu arastırmalarımız sonucu ogrendık. Hangı avukata gıttıysek yapılabılcek bısey yok dıye kapılar suratımıza kapandı. Şuan ısten cıkarılma durumu soz konusu ve bıze yardımcı olabılcek bır tek avukat bulamadık. Ne detaylı bılgı alabılıyoruz ne neyapacağımızı bılıyoruz caresızce forumlardan medet umuyoruz nısanlım ıntıharın esıgıne geldı. Tamamlanmıs bır denetımlı serbestlıkten hagb kararı cıktı. Dıger sanıkların gepsının dosyası dusup kapanmısken bız yanlışlıklar sılsılesı yuzunden hayatımız zındana dondu nolur bıze yardımcı olun allah rızası ıcın cok caresısız gercekten