Denetimli ihlali

• Merhaba.2010 yilinda calistigim isyerinde hirsizlik olayi oldu .yapan sahislarin yakalanmasi icin ihbar ettim .fakat olaya benimde karistigimi idda ederek benimde yargilanmama sebep oldular .yaklasik 7 ay kapali ceza evinde kaldim ve 3 ncu mahkemede tahliye oldum .iki ay sonra yurtdisina yerlestim . 2016 yilina kadar defalarca turkiyeye ailemi ziyaret amacli giris cikis yaptim .fakat enson gelisimde havaalaninda yakalanip acik ceza evine kondum .11 gun sonra tahliye oldum ve denetimli serbestlik burosuna gittim 8 ay boyunca parmak izi ve seminere katilmam soylendi .fakat izin surem doldugu icin yurtdisina tekrar donmem gerekiyordu aksi takdirde buyuk maddi kayba ugrayacagimi belirttim fakat olumlu bir cevap alamadim .ve ikidefa parmak izi uygulamasina katildim fakat sonrasinda yurt disina cikis yaptim .yaklasik 9 yildir yurtdisinda ikamet etmekteyim .bu cezanin zaman asimi varmidir ? Ne zaman turkiyeye done bilirim ? Suan buradaki konsoloslugumuzdan herhangibir evrak alamiyorum .yakalama kararimin kalkmasi gerektigini soyluyorlar .bilgi verirseniz sevinirim tesekkurler .