Silahla adam yalama suçuna itiraz • Merhabalar
  Dayımızla miras anneannemizden kalan ev konusunda sorunlar yaşandı. Tarları kendisi dileği gibi ekmek istedi vs. Abimde hakkı olmadığı için ektiği tarlaları bozdu. İzin vermedi. köy yolunda abimin yolunu kesmiş. Abim traktörle giderken kendisi de bisikletle... laf atışması olurken kendisi bisikletten düşmüş. sonra abimin sürdüğü tarlayı tekrar ekmek için köye gitmiş gelmiş vs vs. Sonrasında da gitmiş beni traktörle ezmeye kalktı diye rapor filan almış. Savcıda abime silahla kasten adam yalama dan dava açılmış ve "5237 sayılı TCK'nun 53/1 madde fıkra hükümlerindeki haklarından yoksun bırakılmasına karar verilmesini kamu adına idda ve talep olur demiş."
  abime gelen yazılı kağıtta böyle yazıyor. Ama dayımın abimle atışmasından sonra evine dönüp kendi traktörü ile geri geldiğini sonrasında tekrar köye gidip daha sonra şikayete gittiğini bilen tanıklar var.
  Dipnot: Traktörün brüt ağırlığı 3,5 ton. ve kasten bir şey yapmaya çalışsaydı o gün bilinci yerinde olsa bile en iyi ihtimalle bir kaç kırık kemiği olurdu.
  Nasıl bir yol izlememiz gerekir acaba.
  Saygılar