Sosyal Medya Üzerinde Grup Halinde Tehdit ve Hakaret

• Selamlar...
    Sosyal medya ortamında birlik ve beraberlik olmak üzere toplu şekilde (en az 5 kişi) bir çok sosyal medya hesabını aşağılayıcı, Rencide edici, tehdit vede özel hayatın ifşasını yapmaktadırlar. Şahısların 5 tanesinin telefon numaralarına kadar bilmekteyiz. Attıkları iletilerin görselleri, Web sayfa örnekleri vede ileti IDleri mevcut, neredeyse 2 senedir bir çok hesaba linç girişimi yaparak küçük düşürücü iftiralar atarak irtibarlarını yerle bir etmektediler.

Elimde bir çok kanıt mevcuttur. fakat tek kafamı karıştıran TCK maddeleri oluyor. Bu gruba ceza aldırmak için 125 ve 134. maddeler arasında bir çok madde devreye giriyor ama Organize yapılan suçlara bunları nasıl ekleyeceğiz onu çözemedim açıkçası.

diğer şahısları görmezden gelip tarafıma edilen hakaretleri, tehditleri, özel hayatın ifşası gibi hususları toplu halde destek paylaşımları, destek iletilerini yazanların hepsini birden bir dosyada birleştirip bu şekilde dava açmak istemekteyim. bu konuda neler yapabileceğimi bana açıklayabilir misiniz?

Dava sonucunda hatta tazminat davasıda açılabilmekteymiş, parası şusu busu pek ilgilendirmiyor açıkçası beni önemli olan başka insanları bu şekilde hedef almamaları, fakat araştırmalarım sonucunda Amerikan Hukuk Sistemi’nde hakaret suçu yalnızca özel hukuk anlamında tazminat hükümlerinin konusu olup cezai anlamda bir yaptırımı olmadığından IP adresleri verilmemektedir. diye bir şey gördüm. Bu yüzden şahısların IP adresleri gerekeceğinden illaki Tazminat davası da açılması gerekmekteymiş. anladığım bu.

bu konuda neler yapmam gerekli bilgi verirseniz yada bu işi üstlenirseniz gelecek parada sizin olabilir sorunum yok bu konuda