Kıdem tazminatı almaya engelmidir?

• Merhaba bir işten dolayı savunmam alınmak için personel odasına çağrıldım odada sadece personel görevlisi bayan A vardı. Savunmamı almak için çağırdığını söyledi bende o esnada bir anlık öfkeyle genel müdüre " o dingil mi savunma almanı istedi" dedim evet dedi ve bende savunmamı yazarken odaya diğer personel görevlisi bayan B geldi. Savunmamı yazıp çıktım. Yarım saat sonra 2. Kez savunma alınması için çağrıldım. Bayan a ve b tutanak tutarak amirime hakaret ettiğimi belirtmişler amirde benden bu hakaret konusunda savunmamı istedi. 2 kişinin tanıklığı ile hakaret fiili oluşurmu hakaret ettiğim kişi o an başka bir yerde idi ve bunu duyanda 3. Bir şahıs yok. Tutanakta sadece 2 kişinin şahitliği mevcut. Bu yüzden 25/2 maddesi ile tazminatsız olarak işime son verdiler. Haklılarmı tazminatımı alabilirmiyim. Hakaret unsuru oluşması için 3 kişinin şahit olması gerekmezmi?

• 4857 sayılı İş Kanunu m.25

b) İşçinin, işveren yahut bunların aile üyelerinden birinin şeref ve namusuna dokunacak
    sözler sarfetmesi veya davranışlarda bulunması, yahut işveren hakkında şeref ve haysiyet kırıcı
    asılsız ihbar ve isnadlarda bulunması.
    c) İşçinin işverenin başka bir işçisine cinsel tacizde bulunması.
    d) İşçinin işverene yahut onun ailesi üyelerinden birine yahut işverenin başka işçisine
    sataşması, işyerine sarhoş yahut uyuşturucu madde almış olarak gelmesi ya da işyerinde bu
    maddeleri kullanması.

hallerinde iş akdi haklı bir şekilde feshedilebilir.

Somut durumunuzda sarfettiğiniz sözler, haklı fesih nedenidir.