Kasten yaralama cezasının adli para cezasına çevrilmesi

• İyi günler 26.03.2013 tarihinde okulda iki grup arasında kavga çıktı bu yaralayankişi 11 ay içerde yattı ve sonra çıktı ve bi mahkeme bu dosyayı yine gündeme getirip bıçaklayan kişiye sorgusuz sualsiz iki yıl verdi bu cezayı paraya dönüştürebilir mi bilgi alabilirmiyim

• Mahkeme tarafından verilen kararlar infaz aşamasında adli para cezası yaptırımına çevrilemez. Hapis cezasının adli para cezasına çevrilmesine ancak yargılamayı yapan mahkeme veya istinaf başvurusu üzerine istinaf mahkemesi karar verebilir. Ancak, karar kesinleştikten sonra infaz aşamasında hapis cezasının adli para cezasına çevrilmesi mümkün değildir.

• slm ben bi akşam ablam lara misafirliğe gittiğimde apartmanın yöneticisi beni apartmandan kovdu ve küfür etti o sıra ablam balkona çıktı ve apartman yöneticisiyle ağız tartışmasına girdiler. Apartman yönetici ablam ada ağır küfürler edince bende sinirlendim ve kafasına bir mermer parçasıyla 3 defa vurup adamın kafasına 25 dikiş atmışlar ama adam şikayetçi olmadı bide alkollüymüş darp raporu da çıkarmış adam.ama kamu davasına dönüşmüş nasıl bir ceza alırım sizce 3.ayda mahkemem var silahla basit adam yaralama diye geçiyo.yeni evlendim bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.