Ceza muhakemeti nedeniyle yasaklılık

• merhaba .2014 yılında bodrumda bir alışveriş merkezinde eşimin yanında bana küfür ettiği için bir şahısla kavga ettim.karşılıklı darp oldu.daha sonra hem o şahıs hem ben davalarımızdan vazgectik.kavga sırasında benim elim kırıldı.hakim sebebini bilmediğim bir şekilde benm ceza almam için her kanunsuzlugu yaptı.karsı tarafın kendi beyanıyla söylediği.yuzunde cocukluktan kalmıs bir izi ben yapmısım gibi bana ceza verdi.tum kavga kameraların altında oldu ve sadece yumruk yumruga oldugu kamera görüntüleriyla sabit olan olayda bana silahlı yaralama cezası verdi.benim elim kırık ve rapor oldugu halde karsı tarafa beraat verdi.bastan sona hakimin taraf tuttugu bu haksız yargılamada 2,5yıl ceza aldım.buda yetmezmiş gibi 20yıldır yaptıgım emlakcılık mesleğimi yapmamada izin verilmiyor.2 çocugum var bunların gecimini nasıl saglayacagım.birikmiş borclarımdan dolayı esnaf kredisine basvurdum ve onaylandı.kullanabilmek için esnaf odasına kayıt yaptırmam gerekiyor.53/1 madde dolayısıyla kayıt yaptıramıyorum.şimdi ben ne yapmalıyım namusuyla ekmegini kazanan bir esnafım haklı oldugum bir kavga yüzünden hakim egolarını tatmin etmek için beni cezalandırdı.hadi beni cazalandırdı anladım.çocuklarımın ne sucu var.ben mesleğimi yapmazsam onlara kim bakacak.iyi bir egitim verecek.ne yapmalıyım gayrı yasalmı çalısmalıyım.hakimliği bırakmıs simdi ne yaptıgı bilinmeyen kibirli bir sahıs yüzünden suç işlemeye mecbur bırakılıyorum.bir kavga etmenin emlakcılık meslegi yapmakla ne alakası oldugunu bir türlü anlayamadım.bana bir yol gösterirmisiniz.saygılar: