HAGB Süretim sonrasında yargılama kararının sicil dosyasından silinmesi

• Öncelikle iyi çalışmalar baran bey ben askeri personel olarak 12 yıl hizmet ettikten sonra 2016 yılında kendi isteğimle istifa ettim. Gorev süresi içerisinde 2014 yılı Ocak ayında hakkımda hakikate muhalif şair evrak hazırlamaktan 6 ay ceza kararı verildi ve buda HAGB ye çevrildi ve 5 yillik bekleme sürem 2019 ocak ayında tamamlandi. Şuan başka bir devlet kurumuna memur olarak geçme aşamasındayım hakkımda verilen HAGB kara kuvvetleri özlük işlemlerinde şahsi dosyamda bulunmakta bu işlemleri yürüten personel hukuk alanında bilgili olmadığı için kuruma sorulan yazışmalarda bu durumu bildirebilir ve hakkımda olumsuz intiba oluşmasına ve memuriyete girimeme sebep olabilir. benim bu sürecte yargılama evraklarını şahsi dosyadan çıkarttımma veya HAGB süresini tamamladığını kayıtlara girmesini sağlayabilmek için ne yapmam gerekiyor yasal olarak hakkım nedir. Ayni zamanda bu sebepte dolayi kuvvet silah ruhsatimi vermeyip hagb suresi sonunda tekrar muracaat etmemi bana bildirmisti teşekkür ederim.