Bankaya karşı maddi veya manevi tazminat davası

• X bankasından bir hesap açtım ve onu düzenli olarak kullanmaya başladım aradan bir süre geçtikten sonra iznim olmadan banka kartım kapatılmış bunu da bı restoranda öğrendim aradığım da güvenlik sebebiyle kapattıklarını söylediler ancak bu nasıl mümkün olabilir benim iznim olmadan nasıl kapatırsınız dediğim halde sadece kusura bakmayın güvenlik sebebiyle kapatılmış isterseniz yeni kart falan gönderelim dediler buna tam olarak olumlu bakmadığım için dava açmak istiyorum bu süreçte kazanma olasılığım ve ne kadarlık bi maddi veya manevi tazminat alabilirim?

• Kartınızın rızanız dışında kapatılması, ancak sözleşmeye aykırılık nedeniyle manevi tazminat konusu olabilir. Maddi tazminat, ancak kartın kapatılması nedeniyle somut bir maddi zararınızın oluşması halinde mümkündür.

Türkiye'de böyle vakıalar için mahkemeler tarafından sembolik manevi tazminatlar verilmektedir.

• Öncelikle böyle bir sayfayı açtığınz için çok teşekkür ederim avukat bey benim başıma gelen Çok ciddi bir problem var Ataşehir Şubesi tep bankası bütün bilgilerim istemediğim kişiye paylaştı bunu müşteri hizmetlerinden öğrendim ama o tarihte ben yurtdışında aydın bunu kanıtlaya biliyorum ve tehdit alıyorum şu an uçak biletimi kredi kartı ekstralarımı kadar paylaşmıştır sizce Maddi ve manevi dava açabiliyor muyuz Eğer açarsak kazanma şansımız nekadarÇok teşekkür ederim şimdin