5607 sk muhalefet

• Öncelikle çok güzel bir forum olduğunu belirtmek istiyorum emeği geçenlerin eline sağlık.
    2013 yılında 18 yaşında lisede okurken arkadaşımla kaçak sigara taşımacılığı yaptık motorsiklet ile suç oldugunu bilmiyorduk çünkü Kiliste çarşıda pazarda açık açık satılan bir malı araçla bir yere taşırkenmi suç oluyor diyerek bir cahillik ettik
    2014 yılında mahkeme oldu tebligattaki saatte yerde orda olduk duruşmaya giremeden cezayı vermişler tebligatta kilis yazıyor mahkeme Gaziantepte olmuş bilgimiz sonradan oldu.Hakim 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi avukla temyize gönderdik o tarihten itibaren yargıtayda arkadaşım hemşire oldu ben harita mühendisi oldum çalışıyoruz ama devlet memuru olmak istiyoruz.Sicilimiz bozulacak diye içimize sinmiyor.
    Suç tarihinin oluşuna göre şanslıyız.Girdi çıktı yapacaksın dediler.Şimdi sorum şu Baran bey etkin pişmanlıktan yararlansak yarıya düşse cezamız yine memur olma şansını kaçırıyormuyuz bizi afta kurtarmıyor af olunsa bile kaçakçılık sucu işleyenler memur olamaz bir senenin üzerinde ceza alanlar memur olamaz diye yazıyor yönetmelikte.Eskiden şöyle bir madde var dı istimal ve istihlak kaçakçılığı dışındaki kaçakçılar memur olamaz.Bu madde halen varmı biz hangi şartlarda memur olabiliriz kurtulmak için ne gerekiyor yardımcı olursanız çok memnun oluruz.Hepiniz iyi günler diliyorum ellerinize sağlık bu güzel forum için çok bilgilendim